Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
26/07/2021

Taika Waititi imzalı Reservation Dogs, 9 Ağustos’ta seyirciyle buluşacak

Yeni Zelandalı yetenek küpü Taika Waititi’nin merakla beklenen dizisi Reservation Dogs, 9 Ağustos’ta FX ekranlarında olacak. Dizi, Sterlin Harjo'nun yaşamından ilhamını alan yarı otobiyografik bir yapım olacak.

2010’lara damga vuran genç yönetmenler arasında başı çeken isimlerden biri olan ve 2019 tarihli Jojo Rabbit ile ‘En İyi Film’ başta olmak üzere altı dalda Oscar’ı kucaklayan Yeni Zelandalı yetenek küpü Taika Waititi’nin merakla beklenen dizisi Reservation Dogs, 9 Ağustos’ta başlıyor. Tarantino’nun 1992 tarihli Reservoir Dogs filmine gönderme yapan dizinin yayımlanan ilk fotoğrafı zaten unutulmaz filme yapılan ilk göndermelerden biri oldu.

 Başrollerini D’Pharaoh Woon-A-Tai, Devery Jacobs, Paulina Alexis ve Lane Factor üstlendiği dizi, Sterlin Harjo'nun yaşamından ilhamını alan yarı otobiyografik bir yapım olacak. ABD’nin Oklahoma eyaletinde yaşayan dört Amerikan yerlisi gencin ufak tefek suçlara karışma hikâyesini izleyeceğimiz dizisinin senaryosunu Waititi ile beraber Sterlin Harjo kaleme almış. Amerikan yerlileri hakkında pek çok çalışma yapan Harjo’nun bu alandaki deneyimi, dizinin kaynağını oluşturacak. FX ekranlarında izleyeceğimiz, komedi ve suç türlerini bir araya getirecek dizinin ilk sezonu sekiz bölüm sürecek. Bölüm süreleri ise 30 dakikalık bir uzunluğa sahip olacak.