Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
26/09/2018

Suç belgeseli Making a Murderer'ın 2. sezonu 19 Ekim'de başlıyor

Dünyayı ayağı kaldıran ve Amerikan adalet sistemini tartışmaya açan Netflix yapımı ‘Making a Murderer’ belgeselinin ikinci sezonu 19 Ekim'de başlıyor. 


Türkçeye "bir katil yaratmak" olarak çevirebileceğimiz Making a Murderer, Netflix'in şu ana kadarki en başarılı yapımlarından biri. 10 bölümlük 2015 yapımı belgesel öylesine büyük ses getirmişti ki, belgeseli eleştiren programlar bile yapılmıştı. Kamuoyu resmen bu konuya kitlendi ve Amerikan adalet sitemi ciddi şekilde sorgulandı.
Emmy ödüllü Making a Murderer, suçsuz olduğu ve polisin komploları nedeniyle yok yere cezaevinde yattığı iddia edilen Steven Avery'nin hikayesini anlatıyor. Çekimleri 10 yıl süren bu belgesel-dizide, DNA testi sonucu suçsuz yere hapis yattığı anlaşılan bir adamın hakkını ararken yeni bir davada zanlı oluşunu izlemiştik.
Belgeselin yayınlanmasından sonra tartışmalar son derece alevlendi. Karşıklı suçlalamalar ve ortaya çıkan yeni delliller derken Making a Murderer'in devamını yapmak kaçınılmaz son olmuştu. 10 bölümden oluşan Making a Murderer'ın ikinci sezonunda davanın karara ulaşmasından sonraki süreci izleyeceğiz. İkinci sezonda karar sonrası avukatı olarak görev yapan Kathleen Zellner'ın hukuk mücadelesi ele alınacak. Teresa Halbach davasıyla ilgili yeni bir ipucu bulan Zellner, Avery için mücadele edecek. Bu sezonda da geçtiğimiz sezon olduğu gibi Laura Ricciardi ve Moria Demos ikilisinin imzası var. Henüz Making a Murderer'ı izlemediyseniz çok şey kaçırdığınızı söyleyelim.