Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
16/05/2019

Stephen King'in oğlu Joe Hill imzalı müthiş bir dizi geliyor: NOS4A2

Joe Hill’in satış rekorları kıran romanlarından biri olan NOS4A2 (Nosferatu), The Walking Dead’in yapımcısı olan AMC kanalı tarafından dizi olarak uyarlandı.


Boynuz kulağı geçer atasözünün canlı ispatlarından biri olan Joe Hill, yepyeni bir projeyle gündemde. Kendisini tanımayanlara, Hill’in, korku edebiyatının taçsız kralı Stephen King’in oğlu olduğunu hatırlatalım. Babasının şöhretinden nemalanıyor denmesin diye annesinin soy ismini kullanarak kitaplarını yazan Joe Hill, babası Stephen King’le hem edebiyatta hem de kitaplarından yapılan uyarlamalarda yarışıyor! Hill’in satış rekorları kıran romanlarından biri olan NOS4A2 (Nosferatu), The Walking Dead’in yapımcısı olan AMC kanalı tarafından dizi olarak uyarlandı. NOS4A2, 2013’te piyasaya çıktığından beri Türkçe de dahil olmak üzere 60 dilin üzerine çevrildi ve global ölçekte önemli satış rakamlarına ulaştı. 


Jonah Hill’in yetişkinler için dehşet dolu bir masal olarak kurguladığı romanın konusu da son derece ilginç. Vic McQueen, çocuk yaşından beri özel güçlere sahip olan ancak toplumdan soyutlanmamak için bu güçleri gizli gizli kullanmak zorunda kalan bir kadındır. Vic, çocukluk yıllarında keşfettiği, ölümsüz olduğuna inanılan Charlie Manx adlı sapkın canavarın peşine düşer. Charlie Manx, eski model arabası ile banliyölerde yaşayan ailelerin çocuklarını kaçıran ve bu çocukları Christmasland adlı tuhaflıklarla dolu bir yerde muhafaza eden sapkın bir karakterdir. Manx’in ölümsüzlüğünün sırrının kaçırdığı çocuklarda gizli olduğunu tahmin eden McQueen, özel güçlerini kullanarak bu hunhar yaratığın kurduğu düzene son vermeye ant içer. Ancak işler tahmin ettiği kadar kolay olmayacaktır; zira Charlie Manx’in yegane alametifarikası ölümsüzlüğü değildir!


Başrollerinde Ashleigh Cummings (Hounds of Love), Zachary Quinto (American Horror Story), Olafur Darri Olafsson (The Last Witch Hunter) ve Ebon Moss-Bachrach’ı (The Punisher) izleyeceğimiz NOS4A2, özellikle de fantastik korku severleri fazlasıyla tatmin edeceğe benziyor. Flesh and Bone ve Hell on Wheels gibi iddialı projelerin yapımcısı olan Jami O’Brien’in kontrolünde gerçekleşen bu iddialı uyarlamanın kitabın öyküsünü üç sezona yayacağı konuşuluyor. 2 Haziran'da ilk bölümü yayınlanacak olan NOS4A2’nun romanını da tüm korku severlere şiddetle tavsiye ederiz.