Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
12/10/2022

Spotify'in hikayesi The Playlist dizisinde ekrana gelecek

2006’da, İsveç’te kurulan Spotify, günümüzün en popüler teknoloji şirketlerinden biri. 400 milyon abonesi olan dijital müzik platformunun öyküsü Netflix ekranlarında The Playlist dizisiyle gelecek.

Bundan 16 yıl önce, 2006’da, İsveç’te kurulan Spotify, günümüzün en popüler teknoloji şirketlerinden biri. Son rakamlara göre 400 milyonun üzerinde abonesi olan dijital müzik platformu, dünyanın dört bir yanındaki müzikseverlerin adeta eli ayağı durumunda. Bu sıra dışı şirketin öyküsü Netflix ekranlarında altı bölümlük bir mini dizi olarak karşımıza çıkacak. Per-Olav Sørensen’ın yönettiği İsveç yapımı The Playlist dizisinde Edvin Endre, Gizem Erdoğan, Ulf Stenberg ve Christian Hillborg gibi isimler yer alıyor.

 Dizide genç İsveçli teknoloji girişimcisi Daniel Ek ve ortağı Martin Lorentzon’un hikâyesini izleyeceğiz. İkilinin korsanlıkla dolu müzik endüstrisini nasıl değiştirdikleri ve kolay erişilebilir müzik akışını tüm dünyada nasıl kabul edilebilir hale getirdikleri izleyeceğimiz dizinin oyuncu kadrosunda Edvin Endre, Christian Hillborg, Ulf Stenberg, Gizem Erdoğan ve Joel Lützow bulunuyor. Netflix’in “Katı inançların, sağlam iradenin, erişimin ve büyük hayallerin, müzik dinleme biçimimizi değiştirerek küçük oyuncuların statükoya meydan okumasına nasıl yardımcı olabileceğine dair bir hikâye” olarak tanımladığı The Playlist, tüm bölümleriyle 13 Ekim’de prömiyer yapacak.