Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
26/05/2021

Somos dizisi, Meksika'daki uyuşturucu savaşını kurbanların gözünden verecek

Pulitzer ödüllü gazeteci Ginger Thompson'ın yazı dizisinden uyarlanan Somos dizisi, şoke edici bir katliamın önceki günlerinde küçük bir Meksika sınır kasabasında masum halkın başından geçenleri anlatacak.

Meksika ve uyuşturucu kartelleri üzerine bugüne kadar pek çok dizi çekildi. 30 Haziran’da Neflix’te ekrana gelecek Somos, bu diziler arasında kesinlikle ayrı bir yerde duruyor. Pulitzer ödüllü gazeteci Ginger Thompson'ın büyük yankı uyandıran “How the U.S. Triggered a Massacre in Mexico” isimli araştırma yazısından esinlenen Somos, 18 Mart 2011’de gerçekleşen şoke edici bir katliamın önceki günlerde Allende adlı küçük bir Meksika sınır kasabasında masum halkın başından geçenleri ekranlara taşıyacak.

 

 

Yaratıcılığını James Schamus'un üstlendiği, senaryosu Monika Revilla ve Fernanda Melchor’ın kaleme aldığı Somos, uyuşturucu savaşlarının hikâyesini bu kez kurbanların bakış açısından kurgusal bir dille ele alıyor. Böylece dizi, yanlış giden bir DEA operasyonunun tetiklediği bir trajediyle sarsılan ve hayatları sonsuza dek değişen insanlara ses oluyor. Başrollerinde Mercedes Hernández, Jesús Sida ve Jero Medina’nın olduğu toplam altı bölümlük bu son derece çarpıcı yapım, ilk fragmanıyla da oldukça dikkat çekti. Bugüne kadar izlediğiniz Meksika merkezli uyuşturucu dizilerini unutun, Somos sizlere bambaşka bir perspektif sunacak.