Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
09/04/2021

Seri katil David Berkowitz'in hikayesi The Sons of Sam: A Descent Into Darkness belgeselinde anlatılacak

5 Mayıs’ta Netflix’te ekrana gelecek dört bölümlük The Sons of Sam: A Descent Into Darkness adlı belgesel, 70'li yıllarda Amerika'da terör estiren seri katil David Berkowitz'in hikayesini anlatacak.

True Crime olarak adlandırılan gerçek suç hikayeleri son dönemde hiç olmadığı kadar popüler. 5 Mayıs’ta Netflix’te ekrana gelecek dört bölümlük The Sons of Sam: A Descent Into Darkness belgeseli de bu yapımlardan biri olacak. Belgesel, 70’li yıllara damgasını vuran seri katil David Berkowitz'in hikayesini anlatacak. Temmuz 1976'dan Mart 1977'ye kadar New York'ta 6 kişiyi öldüren ve Ağustos 1977'de 24 yaşındayken yakalanan David Berkowitz, şu sıralar 67 yaşında ve hala cezaevinde. Bu konulara ilgi duyan okuyucularımız, bu manyağı Mindhunter dizisinin ikinci sezonundan da hatırlayabilir.
 
1970'lerin sonunda David Berkowitz’i yakalama çalışmaları tüm dünyanın ilgisini çekmiş olsa da Amerika'nın en kötü şöhretli seri katillerinden birinin öyküsü çoktan unutulup gitmişti. Ta ki bugüne kadar. 1977'de David Berkowitz'in tutuklanıp hüküm giymesi çoğu New Yorklu'ya rahat bir nefes aldırmıştı. Ancak Ultimate Evil'ın yazarı, gazeteci Maury Terry için gerçek gizem henüz başlıyordu. Berkowitz'in tek başına hareket etmediğinden emin olan Terry, cinayetlerin ardındaki karanlık ağın kimsenin tahmin etmediği kadar derin olduğunu kanıtlamak için araştırmalarına on yıllar boyunca devam etti. Üstelik bu ulaşılması zor gerçeği açığa çıkarma çabaları her şeyini yitirmesine yol açtı.

 


Yönetmen Joshua Zeman (Cropsey, Cinayet Dağı) girdiği karmaşık ağdan bir daha çıkamayan bu gazetecinin öyküsünü ekranlara taşırken haber arşivlerinden, soruşturmaya en yakın isimlerle yapılan görüşmelerden ve Terry'nin kendi sözleri ile araştırma dosyalarından yararlandı. Maury Terry, bunca yıl boyunca hayalî suçluların peşinden mi koşuyordu, yoksa Sam'in Oğulları hâlâ aramızda mı? The Sons of Sam: A Descent Into Darkness belgeseli 5 Mayıs'ta Netflix'te.