Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
06/03/2021

Seri katil Charles Sobhraj’ın öyküsünü anlatan The Serpent, Netflix'te

İlker Kaleli'nin de kadrosunda yer aldığı The Serpent dizisi, seri katil Charles Sobhraj’ın hikayesini ekranlara taşıyor. 1970'lerde Güneydoğu Asya'da Batılı turistleri hedef alan Sobhraj’ın öyküsü 2 Nisan’da Netflix ekranlarında.

Gerçek suç hikayelerinden hoşlananlar, 2 Nisan’da Netflix ekranlarında olacak The Serpent dizisini kesinlikle ıskalamasın. Toplam sekiz bölüm sürecek tek sezonluk mini dizi, seri katil Charles Sobhraj’ın gerçek hayat hikayesini ekranlara taşıyor. Sobhraj, 1970'lerde Güneydoğu Asya'da Hippi Yolu boyunca Batılı turistleri hedef alan azılı bir manyaktı. Kurbanlarının birçoğu sınırlı miktarda parayla dünyayı gezen genç turistlerdi. Aldatma, manipüle etme, kaçırma ve kaçma konusundaki kurnazlığından dolayı ‘Yılan’ diye anılan Charles Sobhraj’ın diğer lakabı ise ‘Bikini Katili’ydi. Minimum 20 kişiyi öldürdüğü düşünülen Sobhraj'ın ismi, Vitali Hakim isimli bir Türk vatandaşının öldürülmesi ile de anıldı. Yakalanmasının ardından 1976-1997 yılları arasında Hindistan'da hapis yatan Sobhraj, hapisten çıktıktan sonra bir süre Paris’te yaşadı ve 2003’te Nepal'e döndü. Fakat daha önce işlediği suçlar nedeniyle yeniden tutuklandı ve ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.
 


Bugüne kadar dört biyografiye, üç belgesele, Main Aur Charles adlı bir Bollywood filmine konu alan bu manyağın öyküsü, son olarak The Serpent adıyla bir mini diziye dönüştü. İlk olarak Ocak ayında BBC One ekranlarında gösterilen The Serpent, şimdi de Netflix ekranlarında geniş kitlelerle buluşacak. BBC One orijinal içeriği olan The Serpent’in prodüktörlüğünü Stephan Smallwood üstlendi. Ripper Street dizisinin senaristleri Richard Warlow ve Toby Finlay’in kaleminden çıkan dizide Fransız aktör Tahar Rahim, Sobhraj’ı canlandırırken Victoria dizisinden tanıdığımız Jenna Coleman da Sobhraj’ın suç ortağı Marie-Andrée Leclerc olarak izleyicilerin karşısına çıkacak. Vitali Hakim adlı Türk turisti ise sevilen oyuncu İlker Kaleli canlandırıyor. Dizde 70’lere özgü kıyafeti ve uzun saçlarıyla dikkat çeken İlker Kaleli, performansıyla övgü toplamıştı.