Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
17/08/2020

Nicolas Freeling’in romanlarına dayanan Van Der Val dizisi 13 Eylül’de başlıyor

1972-1992 yılları arasında beş sezon yayınlanan Van Der Valk’ın aynı isimli yeniden çevrim dizisi, 13 Eylül’de başlıyor. Dizi, Amsterdam’da gizemli suçları çözen Hollandalı dedektif Simon Van Der Valk’ı merkezine alıyor.

İngiliz suç yazarı Nicolas Freeling’in romanlarına dayanan ve 1972-1992 yılları arasında beş sezon yayınlanan İngiliz draması Van Der Valk’ın aynı adlı yeniden çevrim dizisi, 13 Eylül’de başlıyor. Normal yayın takvimi 26 Nisan olarak açıklanan ama pandemi nedeniyle 13 Eylül’e ötelenen dizi, Amsterdam’da ekibiyle birlikte yüksek profilli gizemli suçları çözen Hollandalı dedektif Simon Van Der Valk’ı merkezine alıyor. Mad Dogs, Safe ve Flack dizileriyle tanınan Marc Warren, dizinin ana karakteri Van Der Valk’ı canlandırıyor. Üç uzun metrajlı bölüm olarak ekranlara gelecek olan dizinin senaryosunu Chris Murray (Midsomer Murders, Agatha Raisin, Casualty, Missing) yazdı.
 


Dizinin resmi sinopsise göre hikaye şöyle: “Amsterdam; bisikletler, tekneler ve cesetler şehri... En azından, delici bakışlara sahip polis Piet van der Valk cinayetlerin istila ettiği bu yeri böyle görmektedir. Nicolas Freeling’in efsanevi suç-gerilim hikayelerinden uyarlanan yepyeni bir üç bölümlük dizi olan Van der Valk’ın başrolünde Marc Warren (“Beecham House”, “The Good Wife”) yer alıyor. Tüm karakterler, hep birlikte şehrin şık manzaraları ve yüksek tahammül seviyesinin cinayetlerle el ele gittiği anlaşılan Amsterdam'ın ünlü karmaşasına yeni bir bakış açısı getiren üç zorlu vakayla karşı karşıya kalacaklardır.” Polisiye tutkunları, Van Der Valk’ı ıskalamasın.