Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
18/01/2020

Nick Hornby’nin romanından uyarlanan High Fidelity, şimdi de dizi oldu

John Cusack’ın başrolünü üstlendiği High Fidelity filmi, dizi olarak uyarlanıyor. 14 Şubat'ta ekrana gelecek dizi, hikâyeyi plak dükkânı sahibi ve aynı zamanda pop kültürüne takıntılı bir kadının gözünden işleyecek.

Kült filmlerin dizi versiyonları son yıllarda iyi sonuçlar vermiş olsa da 2000 tarihli High Fidelity uyarlamasına şüpheyle yaklaşmaktan kendimizi alamıyoruz. Amerikan yeraltı edebiyatının en güçlü kalemlerinden Nick Hornby’nin 1995 yılında kaleme aldığı aynı adlı romandan uyarlanan High Fidelity, müziği ve sinemayı aynı ölçekte sevenleri ortada buluşturan, benzersiz bir seyirlikti. John Cusack, Jack Black ve Lisa Bonet gibi efsanelerin rol aldığı bu filmde Rob Gordun’un çalıştığı plak dükkanında hemen her durum için yaptığı listeleri dinlemek ve hayatla başa çıkmaya çalışmasını izlemek benzersiz bir keyifti. Şimdi tam 20 sene sonra, bu defa Lisa Bonet’in kızı Zoë Kravitz’i başrolde izleyeceğimiz bir dizinin bizi memnun edip edemeyeceğini öğrenmeyi merakla bekliyoruz.
 


High Fidelity, hikâyeyi filmin aksine plak dükkânı sahibi ve aynı zamanda pop kültürüne takıntılı bir müzik tutkununu olan bir kadının gözünden işleyecek. Zoë Kravitz’e dizide Da’Vine Joy Randolph, David H. Holmes, Kingsley Ben-Adir, Jake Lacy gibi oyuncular eşlik ediyor.  Disney+ kanalının dizi projesi olarak başlayan ancak ani bir kararla Disney’in de hissedarı olduğu Hulu’ya transfer olan yeni High Fidelity, bakalım bu nesille daha önce kurduğu bağı kurabilecek mi? Müziğin dijitalleştiği ve fiziksel medyanın kaderine terk edildiği bir dönemde, zamanın ruhunu bu tarz bir projeyle yakalamayı başarmak güç iş. Shazam, Spotify ve YouTube çağında Rob, Dick ve Barry karakterleri gibi müziği umursayan kaldı mı? Hiç sanmıyoruz! High Fidelity, 14 Şubat’ta ekranda olacak.
 


2000 tarihli High Fidelity filminden bir kare: