Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
09/02/2021

Netflix’in yeni animasyon dizisi DeadEndia ne zaman başlayacak?

Netflix'in korku komedi türündeki yeni animasyon dizisi DeadEndia, Hamish Steele'nin yazdığı aynı isimli bir çizgi romandan uyarlandı. DeadEndia'nın hikayesi doğaüstü ve şeytansı güçlerin gezindiği lanetli bir tema parkında geçiyor.

2021'in sonbaharında Netflix ekranlarından “merhaba” diyecek DeadEndia, Hamish Steele'nin aynı adı taşıyan çizgi romanından uyarlama 2 boyutlu animasyon animasyon serisi olacak. Hamish Steele'in senaryosunu yazdığı ve illustratörlüğünü yaptığı çizgi romanın iki serisi var: The Watcher's Test ve Broken Halo. Her iki çizgi roman da 240 sayfadan oluşuyor. Bu da diziyi en az iki sezon izleyebileceğiz demek oluyor. Eğer Hamish Steele yeni çizgi romanlar ile devam ederse belki animasyon serisi daha da uzayabilir. Dizinin yapımcısı, The Amazing World of Gumball ve Brittania'dan tanıdığımız Blink Industries. Çizgi romandaki karakter çizimleri bile Gumball'a biraz benziyor.
 DeadEndia'nın hikayesi doğaüstü ve şeytansı güçlerin gezindiği lanetli bir tema parkında geçiyor. Barney ve Norma, içine şeytan giren konuşan köpekleri Pugsley ile birlikte, Dead End adlı tema parkında çalışan ana kahramanlarımız olacak. Üçlü parkta şeytanlar, hayaletler, büyücülerle karşılaşacak ve en korkuncu aşk hayatları ile yüzleşecek. Barney ve Norma ilginç kişilikler; Barney, trans bir birey, Norma ise otizm sınırlarında bir neurodiverse. Bu ilginç ikilinin yanına konuşan bir köpek gelince nelerle karşılaşacağımızı merak etmeden duramıyoruz açıkçası. Zach Barack'ın Barney'i, Kody Kavitha'nın Norma'yı, Alex Brightman'ın ise Pugsley'i seslendireceği Netflix tarafından açıklandı. Komedi, aşk acısı, LGBTQ+ ögeleri barındıran bu sevimli animasyonu izlemek eğlenceli olacak.
 
Çizgi romanlar, trans bir genç olan Barney ve nöro-gelişimsel farklılığa sahip Norma gibi çok çeşitli kimliklere ve deneyimlere sahip olan yetişkinliğe geçiş dönemindeki karakterlerin büyüme sancılarını başarılı biçimde gösterdiği için övgü almıştı. Dizinin orijinal dublajında Barney'yi Zach Barack (Örümcek-Adam: Evden Uzakta), Norma'yı Kody Kavitha (Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles), Courtney'yi Emily Osment (Almost Family, The Kominsky Method), Pugsley'yi Alex Brightman (Beterböcek Müzikali), Pauline Phoenix'i Clinton Leupp, namıdiğer Miss Coco Peru (Will & Grace), Logs'u Kenny Tran (Maybe Happy Ending) ve Badyah'yı Kathreen Khavari (Marvel Rising, Insecure, Big Little Lies) seslendirecek.