Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
27/05/2021

Netflix’in İzlanda yapımı Katla dizisi hakkında merak edilenler

17 Haziran’da ekran macerasına başlayacak yeni Netflix dizisi Katla, İzlanda'nın uzak bir köşesinde gerçekleşen büyük bir volkan patlamasının bir yıl sonrasında yaşanan gizem dolu bir hikayeyi işliyor.

Netflix’in İzlanda yapımı Katla dizisi, 17 Haziran’da ekran macerasına başlıyor. İzlanda'nın uzak bir köşesindeki Vik köyünde kurulu hikaye, büyük bir volkan patlamasının bir yıl sonrasında geçiyor. Köyde yaşayanlar tahliye edilmiştir ama eriyen buz çok uzun süredir buzların altında gizli varlıkların ortaya çıkmasına sebep olur. İzlanda'da buzul altındaki Katla Yanardağı'nın tam bir yıl boyunca sürekli patlamasının ardından Gríma hâlâ patlamaların başladığı gün ortadan kaybolan kız kardeşini aramaktadır. Kardeşinin cesedini bulma umudu giderek tükenirken yanardağın etrafındaki bölgenin sakinlerini beklenmedik misafirler ziyaret etmeye başlar. Buzulların altında hiç kimsenin tahmin edemeyeceği bir şey gizli olabilir.
 


Oyuncu kadrosunda Guðrún Ýr Eyfjörð, Íris Tanja Flygenring, Ingvar Sigurðsson, Þorsteinn Bachmann, Sólveig Arnarsdóttir, Aliette Opheim ve Valter Skarsgård’ın olduğu dizi için Netflix, "Yanardağın yakınındaki buzlar erimekte, bölge boşaltılmış ve geriye kalan bir avuç insan köyde ihtiyaç duyulan kamu hizmetini sağlamaya çalışmaktadır. Artık, bu köye ulaşmanın tek yolu Markarfljót nehrini geçmektir. Bölge genelinde kıyamet rüzgarları esmektedir ve Vík tehlikeli bölgesi ilan edilmiştir. Tarih öncesi çağlardan beri buzulların derinliklerinde donmuş halde olan bazı gizemli şeylerin buzlar eridikçe açığa çıkması, kimsenin tahmin bile edemeyeceği sonuçlara gebedir." açıklamasında bulundu.