Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
08/11/2021

Narcos'un yapımcılarından gerilim dolu yeni bir dizi: Yellowjackets

Showtime ekranlarında 14 Kasım'da başlayacak Yellowjackets dizisi, şanssız bir kız futbol takımının uçağının düşmesinin ardından yaşanan hayatta kalma mücadelesini ele alıyor.

Netflix’in sevilen dizilerinden Narcos'un yapımcıları Ashley Lyle ve Bart Nickerson'ın yeni dizisi Yellowjackets, Showtime ekranlarında boy gösterecek. 14 Kasım'da başlayacak Yellowjackets, şanssız bir kız futbol takımının uçağının düşmesinin ardından yaşanan hayatta kalma mücadelesini ele alıyor. Açlıkla mücadele eden takımın dağılması ile işler bir anda değişir. Artık şampiyonluğa doğru koşan sporcular gitmiş, onların yerine açlıktan arkadaşlarını yemek isteyen yamyamlar gelmiştir. İki farklı zamanda geçecek Yellowjackets, kazadan kurtulan ama uzak bir ıssızlığa savrulan grubun hem 25 yıl sonraki hayatlarında parçaları bir araya getirmeye çalışmasını hem de içine düştükleri vahşileşmeyi yansıtacak.

 

 


Peki, psikolojik bir korku ve hayatta kalma hikayesi olan Yellowjackets'in kadrosunda kimler var? İlk sezonu 10 bölüm sürecek dizide ana rolleri Melanie Lynskey (Castle Rock), Oscar ve Emmy adayı Juliette Lewis (Camping), Emmy adayı Christina Ricci (Z: The Beginning of Everything), ve Tawny Cypress (Unforgettable) paylaşırken, yan rollerde Ella Purnell (Sweetbitter), Samantha Hanratty (Shameless), Sophie Thatcher (Prospect), Sophie Nélisse (The Book Thief), Steven Krueger (The Originals), Jasmin Savoy Brown (The Leftovers) ve Warren Kole (Shades of Blue) bulunuyor. Ashley Lyle ve Bart Nickerson'ın aynı zamanda senaryosunu yazdığı Yellowjackets'ın yönetmenlik koltuğunda The Invitation'dan tanıdığımız Karyn Kusama oturuyor.