Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
05.01.2021

Marvel'ın yeni dizisi WandaVision, 15 Ocak’ta Disney+’ta başlıyor

Disney tarafından yapılan en son açıklamaya göre WandaVision, 15 Ocak’ta Disney+’ta başlayacak. Marvel Sinematik Evreni ile doğrudan bağlantılı olacak ilk dizilerden biri WandaVision ile merak edilenler yazımızda.

WandaVision dizisi, 15 Ocak’ta Disney+’ta başlıyor. Daha önce 2020 yılı içinde ekrana geleceği duyurulan WandaVision, son açıklamaya göre yeni yılda izleyicilerle buluşacak.  Marvel Sinematik Evreni ile doğrudan bağlantılı olacak ilk dizilerden biri WandaVision, alıştığımız Marvel dizilerinden bir hayli farklı olacak. Marvel çizgisi dışında klasik bir sit-com olan projede, Wanda Maximoff ve Vision olarak bilinen süper kahramanlarına odaklanıyor. Game of Thrones, Mad Men, Fargo gibi çok önemli dizilerde yönetmen koltuğuna oturan Matt Shakman’ın yönettiği dizi, epik Marvel filmleri ile sit-com dizilerinin bir karışımı olacak. Scarlet Witch ve Vision karakterlerinin bir çift olarak Disney+ kanalında boy göstereceği diziye dair çok bir bilgimiz olmasa da iki önemli detaydan haberdarız.WandaVision, direkt olarak ikinci Doctor Strange filmine bağlanacak; o filmden asgari ölçekte keyif almak isteyenler için bu diziyi seyretmeleri şart. Ayrıca Captain Marvel'da tanıştığımız Monica Rambeau karakteri de yetişkin haliyle Wanda Vision dizisinde yer alacak. Dizide bu karakteri başarılı oyuncu Teyonah Parris canlandıracak. Elizabeth Olsen ve Paul Bettany ise Wanda Maximoff /Scarlet Witch ve Vision olarak karşımızda olacak. Wanda Maximoff, Marvel dünyasının en güçlü karakterlerinden biri ve çizgi romanda fazlaca yer alıyor. Çizgi roman gerçekliğinde Vision ve Wanda’nın ikiz çocukları oluyordu. Yayınlanan fragmandan da anlaşıldığı üzere ikizler WandaVision dizisinde de yer alacak. 1950'li yıllarda geçecek olan WandaVision’un ilk sezonu altı bölümden oluşacak. WandaVision, 15 Ocak 2021’de başlıyor.

Bu arada Disney+’ın sekiz bölümlük antoloji dizisi Marvel's 616, 20 Kasım'da başlıyor. Çizgi romanların ve dolayısıyla süper kahramanların dünyayı nasıl değiştirdiklerini ele alacak bu şahane belgeseli kaçırmayın!