Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
11/11/2020

Mangadan uyarlanan Alice in Borderland dizisi 10 Aralık'ta başlıyor

Netflix'te 10 Kasım'da ekrana gelecek Alice in Borderland dizisi, 2010-2016 yılları arasında yayınlanan manga serisi Imawa no Kuni no Alice’den uyarlandı. İlk sezon 8 bölüm sürecek.

Haro Aso imzalı başarılı manga serisi Imawa no Kuni no Alice’den uyarlanan yeni Netflix dizisi Alice in Borderland, 10 Aralık’ta ekrana geliyor. İlk kez 2010 yılında okuyucuyla buluşan başarılı manga serisi, 2016 yılında yayın hayatını sona erdirmişti. Senaryosu Yoshiki Watabe ve Yasuko Kuramitsu tarafından kaleme alınan dizi, bilgisayar oyunları takıntılı issiz genç adam Ryohei Alice’i merkezine alıyor. Günlük hayatı artık dayanılmaz bir hal almış olan Alice (Kento Yamazaki), bir gece arkadaşları Daikichi ve Chōta ile birlikte kasabada takılırken, kasaba aniden dev havai fişeklerle kaplı hale gelmesine tanık olur.
 


Kendilerine geldiklerinde Alice, etraflarında başka kimsenin olmadığını fark eder. Üstelik kendilerini Tokyo’nun gizemli bir şekilde terk edilmiş post apokaliptik bir versiyonunda bulurlar. Kısa sürede bu dünyada hayatta kalmak için birbiri ardına tehlikeli bir oyunda rekabet etmeleri gerektiğini keşfederler. Üç arkadaş yaşamak ve dünyalarına geri dönebilmek için mücadele etmek zorundadır. Yönetmenliğini Shinsuke Sato’nun (I am a Hero, Kingdom) üstlendiğini Alice in Borderland’ın ilk sezonu toplam 8 bölüm sürecek. Netflix’in yıldız isimlerle dolu bu manga uyarlaması, eminiz sayıları her geçen gün artan anime ve manga tutkunlarını fazlasıyla memnun edecektir.
 

Manga demişken, merak edenlere tüm zamanların en çok satan 10 mangasını listeledik.