Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
09/01/2019

Lorena Bobbitt'nin öyküsü 25. yılında Amazon Prime'da belgesel oldu

25 sene önce uykudaki kocasının penisini keserek bir anda dünya gündemine oturan Lorena Bobbitt'in sıra dışı öyküsü, dört bölümlük belgesel olarak karşımıza çıkacak. 


2018 Oscar Ödülleri'nde 'Get Out' filmiyle 'En İyi Özgün Senaryo' dalında Oscar kazanan Jordan Peele'den dört bölümlük bir belgesel geliyor. Amazon Prime'da 15 Şubat'ta ekrana gelecek olan belgeselin adı ise Lorena olacak. Belgesel, bundan tam 25 sene önce gerçekleşen ve ABD gündemini uzun süre meşgul eden bir olayı Lorena Bobbitt’in bakış açısından ele alıyor. John Wayne Bobbitt ve Lorena Bobbitt, 1989 yılında evlendiklerinde kimsenin tanımadığı sıradan bir Amerikan çiftiydi. Evliliklerinin dördüncü yılında çifti bir anda dünya gündemine getiren olay ise, Lorena'nın kocasının penisini uyurken kesmesi olmuştu. Kendisini aldattığı ve şiddet uyguladığı gerekçesiyle kocasının penisini kesen ve sonra da camdan aşağıya fırlatan Lorena, uzun süre dünya gündemi meşgul etmişti.
İşte bu sıra dışı olay, 25. yılında dört bölümlük bir belgesele konu oluyor. Amerikan yakın tarihine damga vuran skandal bir olayın tüm detaylarına ve bilinmeyenlerine ışık tutan belgeselde, 25 yıldır kapalı kapılar ardında saklanan yeni deliller ortaya dökülecek. Olayın yaşandığı yıllarda basında büyük yer bulmasına rağmen es geçilen pek çok önemli konu da bu belgesel dizisi sayesinde gün ışığına çıkacak. Amerika tarihinin en çok ses getiren cinsel saldırısını konu edinen bu iddialı proje, 2019'un beklenen yapımları arasında yer alıyor. İşte Lorena'nın ilk fragmanı: