Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
20/01/2021

Kristin Hannah’ın romanından Firefly Lane, 3 Şubat'ta başlıyor

Ülkemizde ‘Ateşböceği Yolu’ adıyla yayınlanan romandan uyarlanan Firefly Lane dizisi, 3 Şubat'ta başlıyor. Netflix'te ekrana gelecek dizi, 40 yıllık dostlukları boyunca her türlü zorluğu birlikte atlatan Tully ve Kate’in hikayesini işliyor.

Kristin Hannah’ın 2008 tarihli aynı isimi romanından uyarlanan Firefly Lane dizisi, 40 yıllık dostlukları boyunca her türlü zorluğu birlikte atlatan Tully ve Kate’in hikayesini işliyor. Ülkemizde ‘Ateşböceği Yolu’ adıyla yayınlanan roman, bizde de bir hayli sevilmişti. Kitaptaki hikaye, 1974 tarihinde başlıyor. Sıradan basit bir hayatı olan Kate, hayatta pek fazla beklentisi olmayan, sadece aşık olup mutlu bir yuva kurmak isteyen bir kadındır. Tully ise hayatta kendini kanıtlamaya çalışan, annesi tarafından terk edilmiş biridir. Ünlü olmak için çabalayan ve hayatındaki sevgi eksikliğini bir erkek arkadaş ile doldurmaya çalışan biridir. Kate ve Tully tanıştıklarında aralarında bir arkadaşlık başlar. Pek uzun süre geçmeden aralarındaki arkadaşlık dostluğa dönüşür.
 


Firefly Lane, çok yakın iki arkadaşın 40 yıla yayılan karmaşık ve dayanıklı bağını işleyecek. Beklenmedik bir ihanetin yaşanmasıyla birlikte iki dostun yollarının ayrılacak ve ilişkilerinde yeni bir sayfa açılacak. Firefly Lane’in başrollerinde The Ugly Truth, Grey’s Anatomy ve Suits gibi yapımlarla tanıdığımız Katherine Heigl ve Scrubs ve How I Met Your Mother gibi dizilerle ön plana çıkan Sarah Chalke bulunuyor. 3 Şubat’ta Netflix’te ekrana gelecek dizinin sezonu 10 bölüm sürecek. Firefly Lane'in senaryosunu Maggie Friedman (Witches of East End) kaleme aldı.