Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
14/12/2021

Korku podcast'inden uyarlanan Archive 81 dizisi, 14 Ocak'ta Netflix'te

lk sezonu sekiz bölüm sürecek olan Archive 81, hasar görmüş video kasetlerden oluşan bir koleksiyonu eski hâline getirmekle görevlendirilen arşivci Dan Turner'ı konu alan bir gerilim dizisi.

Popüler podcast’leri ekranlarda bir bir görmeye devam ediyoruz. 14 Ocak’ta Netflix’te ekrana gelecek Archive 81, bunlardan biri. Aynı adlı popüler pod yayınından esinlenen Archive 81, doğaüstü bir gerilim/korku dizisi olarak ekranlarda yer bulacak. 2018 yılında başlayıp üç sezon süren Archive 81, korku, şehirler ve bilinçaltı hakkında kurgu bir podcast’ti. Podcast serisini başarıyla hazırlayan Daniel Powell ve Marc Sollinger, Netflix uyarlamasında da yapımcı olarak yer alacak. İlk sezonu sekiz bölüm sürecek olan Archive 81, 1994 tarihli hasar görmüş video kasetlerden oluşan bir koleksiyonu eski hâline getirmekle görevlendirilen arşivci Dan Turner'ı (Mamoudou Athie) konu alıyor.

 Belgesel yönetmeni Melody Pendras'ın (Dina Shihabi) çalışmasını yeniden bir araya getiren Dan, kendini Pendras'ın Visser binasındaki tehlikeli bir tarikata ilişkin araştırmasına kaptırır. Sezondaki olaylar bu iki farklı zamanda gelişirken Dan, yavaş yavaş Melody'nin başına gelenleri ortaya çıkarmayı takıntı hâline getirir. Bu iki karakter gizemli bir bağ kurunca Dan onu 25 yıl önce karşılaştığı korkunç sondan kurtarabileceğine inanır. Dizinin baş yapımcılığını dizi sorumlusu Rebecca Sonnenshine (The Boys, The Vampire Diaries), Atomic Monster'dan James Wan ve Michael Clear (Korku Seansı Evreni film serisi ve yakında yayınlanacak Habis), Rebecca Thomas (Stranger Things, Limetown), Antoine Douaihy (Panic, The Good Cop) ve Paul Harris Boardman (Bizi Kötüden Koru) üstleniyor.