Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
12/03/2021

Korku antoloji dizisi Them, 9 Nisan’da Amazon Prime'da başlıyor

Korku antoloji dizisi Them, Amazon Prime'da başlıyor. Adı Them: Covenant olan ilk sezon, 1950'lerde geçecek ve Büyük Göç döneminde Los Angeles'ta beyazların yaşadığı bir mahalleye taşınan siyah bir aileyi konu edinecek.

Antoloji diziler son 10 senedir televizyonlara adeta damga vurmuş durumda. Twilight Zone ve Amazing Stories gibi kökeni eskiye dayanan bu yapımlar, birbirinden bağımsız bölümlerle her seferinde yeni hikayeler anlatan bir yayın geleneğini temsil ediyorlardı. 2010’ların ilk yıllarında antoloji diziler özellikle de American Horror Story’nin yakaladığı başarıyla ekranlara yeniden demir attı. Bunlardan bazıları tüm hikayesini bir sezon sürecinde anlatıp tamamlarken, bazıları da -klasikler gibi- her bölümde farklı kadrolarla farklı hikayeler anlatmaya devam etti. Amazon Prime, antoloji formatına göre ilerleyecek korku dizisi Them’e -bundan yaklaşık üç sene önce- direkt olarak iki sezonluk onay vermişti.
 


Uzun bir bekleme sürecinin ardından Them’in ilk sezonu 9 Nisan’da seyirciyle buluşacak. Little Marvin’in Lena Waithe ile kafa kafaya verip ekrana taşıyacağı Them, her sezon farklı oyuncularla Amerika’da yaşanan şiddeti işleyecek. Adı Them: Covenant olan ilk sezon, 1950'lerde geçecek ve Büyük Göç olarak bilinen dönemde Kuzey Karolina'dan Los Angeles'ta beyazların yaşadığı bir mahalleye taşınan siyah bir aileyi konu edinecek. Yeni bir başlangıç ümidiyle Los Angeles'a taşınan Emory çiftinin mutlu ve huzurlu evi, hem kapı komşuları hem de diğer dünyadan kötü niyetli güçlerin tacizine uğrayacak ve aile kendini bir ölüm kalım savaşının içinde bulacak. Toplam 10 bölüm sürecek ilk sezonun başrollerini Deborah Ayorinde (Harriet) ve Ashley Thomas (Skin) paylaşıyor. Çiftin çocukları Gracie and Ruby’i ise Melody Hurd (Trick) ve Shahadi Wright Joseph (Us) canlandırıyor. Dizinin önemli oyuncularından biri de Alison Pill (American Horror Show: Cult) olacak.