Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
23/06/2020

Karate Kid'in spin-off dizisi Kobra Kai'in yeni adresi Netflix oldu

YouTube Red’in şimdiye dek imza attığı en kapsamlı ve en çok izlenen dizi projesi olarak dikkat çeken Cobra Kai, başarılı 2 sezonun ardından yoluna Netflix'te devam edecek. Detaylar haberimizde.

Karate Kid, 80’lerde çocuk ya da genç olan jenerasyon için kesinlikle paha biçilmez bir keyifti! Daniel ve Mr. Miyagi’nin müthiş ortaklığı, çelimsiz bir çocuğun eğer isterse başarabilecekleri, “cilala ve parlat” felsefesi, chopstick’le sinek yakalama sahnesi... Kısacası bir jenerasyon için Karate Kid çok fazla şey ifade ediyordu. 1984-1989 yılları arasında çekilen ilk üç Karate Kid filmi, serinin orijinal filmleri olarak hayranların kalbinde her daim ayrı bir yerde durdular. 1994 yılında çekilen ve o yıllarda henüz genç bir aktris adayı olan Oscar ödüllü aktris Hillary Swank’in rol aldığı The Next Karate Kid ya da 2010’da Will Smith’in yeteneksiz oğlu Jaden’ı zorla aktör olsun diye kaktırdığı The Karate Kid, klasik mertebesindeki üç filmin yanından bile geçememişti. Üstelik Mr. Miyagi rolünü devralan Jackie Chan’e rağmen! Neyse ki o sıkıcı dönemler geride kaldı ve Karate Kid efsanesi, efsaneyi yaratan ekiple 2018’de dojo’lara geri döndü!


YouTube Red’in şimdiye dek imza attığı en kapsamlı ve en çok izlenen dizi projesi olarak dikkat çeken Cobra Kai, Karate Kid’in iki yıldızı William Zabka ve Ralph Macchio’yu uzun yıllar sonrasında kameralar önünde buluşturmuş ve adeta nostalji rüzgarları estirmişti. Filmlerin ve Cobra Kai dizisinin başrollerini paylaşan ikili, aynı zamanda dizinin yapımcıları arasındalar. Cobra Kai, 34 yıl önce anlattığı hikayeyi genç oyuncularla yeniden canlandırmak yerine bize hikayenin gittiği yeri göstermeyi tercih etmişti. Johnny Lawrence ve Daniel LaRusso artık genç birer dövüşçü değil, hayatta kendi yollarını çizmiş iki orta yaşlı yetişkin olarak karşımıza çıkmıştı. Tabii hayat iki yetişkin karateciye eşit derecede adil davranmamıştı. Johnny Lawrence, tam bir serseri ve baş belası olarak sürdürdüğü gençlik yıllarının sonunda gerçek anlamda dibe vurmuştu. Daniel LaRusso ise, Mr. Miyagi’nin öğretileri sayesinde dojo’nun dışında da başarılı bir hayat yaşamıştı. Evli, mutlu ve çocuklu kalıbına uyan Daniel, işinde de oldukça başarılıydı.
 Oldukça başarılı geçen ilki sezonun ardından Cobra Kai ile YouTube Red’in yolları sonunda ayrıldı. Aslında ikinci sezonu 2019 yılı ilkbaharında izleyiciyle buluşan ve çok geçmeden de üçüncü sezon onayı alan dizi, Youtube’da yoluna devam edecekti. Fakat Youtube’un dizi işinden elini eteğini çekip senaryosuz içeriklere ağırlık verme kararı alması Cobra Kai yapımcılarıyla markanın yollarının ayrılmasına neden oldu. Dijital platformlarla yapılan görüşmelerin ardından Kobra Kai’nin yeni adresi ise Netflix oldu. Yeni sezonun ne zaman yayında olacağı henüz açıklanmadı.