Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
13/09/2021

I Know What You Did Last Summer dizi uyarlamasıyla ekrana geliyor

1997'nin unutulmaz korku filmi I Know What You Did Last Summer, dizi uyarlamasıyla ekranlara geliyor. 15 Ekim’de Amazon Prime'da ekrana gelecek dizi, 1973’te yayınlanan Lois Duncan romanından uyarlanacak.

1997 yapımı I Know What You Did Last Summer (Geçen Yaz Ne Yaptığını Biliyorum), dönemin popüler gerilim/korku filmlerinden biriydi. Lois Duncan'ın 1973 tarihli aynı adlı romanının uyarlaması olan film, 17 milyon dolarlık bütçesine karşın 125 milyon doları aşan bir hasılat elde ederek yapımcılarının yüzünü güldürmüştü. 1998’de “I Know What You Did Last Summer”, 2006 yılında ise “I’ll Always Know What You Did Last Summer” filmleriyle üçlemeye dönüşen yapım, sonraki filmlerde beklenen performansı gösterememiş ve vasatı aşamamıştı.

 
Filmi izlemeyenler için hikayeyi kısaca hatırlatacak olursak, okul mezuniyetlerini kutladıkları o akşam, Julie, Helen, Ray ve Barry için geleceğin neler göstereceğini kimse bilemezdi. Dört arkadaş, gece otomobil ile bir adama çarpar ve ölümüne neden olurlar. Panikleyerek cesetten kurtulmak için çarptıkları adamı denize atarlar. Olayın üzerinden bir yıl geçer ve içlerinden biri, üzerinde “ne yaptığını biliyorum” yazan bir not alır. Bu not, hepsinin aynı şeyi düşünmesine neden olmuştur. O gece neler olduğuna tanıklık eden biri vardır ve şimdi intikam almak için harekete geçmiştir. 1997’nin unutulmaz shasher filmi, Amazon Prime ekranlarında şimdi de dizi olarak karşımıza çıkıyor. Sara Goodman (Preacher) dizinin senaryosunu yazan ve yönetici yapımcılığını üstlenen isim olarak dikkat çekiyor.

 

Jennifer Love Hewitt, Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe ve Freddie Prinze Jr., 1997’deki filmin başrolünü üstlenen isimlerdi. Yeni uyarlamanın genç isimleri ise Brianne Tju, Ezekiel Goodman, Ashley Moore, Sebastian Amoruso, Fiona Rene, Cassie Beck, Brooke Bloom ve Bill Heck olacak. Dizi, tıpkı 1997 yapımı film gibi, 1973’te yayınlanan Lois Duncan romanından uyarlanacak. Sırlarla dolu bir kasabada bir grup genç, mezuniyet gecelerinde yaşanan ölümcül bir kazadan bir yıl sonra gizemli bir kancalı katil tarafından takip edilecekler. İlk sezonu sekiz bölüm sürecek I Know What You Did Last Summer, 15 Ekim’de ilk bölümüyle ekranda olacak.