Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
06/01/2021

HBO'nun Danimarka yapımı suç dizisi The Investigation’dan fragman geldi

1 Şubat’ta HBO Max’te prömiyerini yapacak olan altı bölümlük Investigation dizisi, Danimarkalı mucit Peter Madsen tarafından 2017'de ödürülen İsveçli gazeteci Kim Wall'un soruşturmasını merkezine alıyor.

İsveçli gazeteci Kim Wall, 10 Ağustos 2017'de haber yapmak için mucit Peter Madsen'ın denizaltısına gittikten sonra kaybolmuş, 10 gün sonra parçalara ayrılmış cesedi Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da denizde bulunmuştu. 47 yaşındaki Madsen, 30 yaşındaki gazeteci Wall'un bedenini parçalara ayırdığını ve denize attığını kabul etmiş, ancak bilerek öldürdüğünü reddetmişti. Wall'un uzuvlarından ayrılmış gövdesi bir bisiklet sürücüsü tarafından 21 Ağustos'ta fark edilmişti. Ancak ağırlık yüklü torbaların içindeki başı, kolları ve kıyafetleri dalgıç polisler tarafından Ekim ayına kadar bulunamamıştı. Mahkeme sonucunda ise Danimarkalı mucit, ömür boyu hapse mahkûm olmuştu. Danimarka gündemini derinden sarsan bu dehşet verici olay, HBO Max’te bir dizi olarak karşımıza çıkacak.
 1 Şubat’ta HBO Max’te prömiyerini yapacak olan Investigation dizisi, Kim Wall cinayetini çevreleyen karmaşık soruşturmayı inceleyecek. Søren Malling'in başrolünden yer aldığı polisiye drama dizisinin kadrosunda Pilou Asbæk, Pernilla August, Rolf Lassgård, Laura Christensen ve Dulfi Al-Jabouri gibi isimler de yer alıyor. Søren Malling, dizide Kopenhag Polisi Cinayet Masası Şefi Jens Møller olarak yer alacak. Altı bölümlük bu dizinin arkasındaki isim ise, Tobias Lindholm. Thomas Vinterberg’ün yönettiği Mads Mikkelsen’li Jagten ve kısa bir süre önce izleyiciyle bulaşan Druk filmlerinin senaryosunu kaleme alan, Mindhunter’da yönetmen koltuğunda oturan, ayrıca 2010-2013 yılları arasında yayınlanan Danimarka yapımı politik drama dizisi Borgen‘in senaristleri arasında yer alan Tobias Lindholm’un yaratıcısı olduğu proje merakla bekleniyor.