Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
12/05/2020

HBO ve BBC ortak yapımı I May Destory You dizisi, 7 Haziran'da başlıyor

Yapımcısı ve senaristi olduğu Chewing Gum dizisiyle iki BAFTA ödülü kazanan Michaela Coel, bu kez HBO ve BBC ortak yapımı bir dram diziyle karşımıza çıkıyor. I May Destory You, 7 Haziran'da başlıyor.

Gana asıllı İngiliz senarist, oyuncu ve şarkıcı Michaela Coel’in hem yapımcı hem de başrol olarak karşımıza çıktığı 12 bölümlük dizi, uğradığı tecavüz sonucu hayatı darmadağın olan genç bir kadının yaşadığı dramını ekranlara taşıyacak. HBO ve BBC ortak yapımı olan dizi, uzun bir süre “January 22nd” olarak adlandırılsa da, son düzlükte adını I May Destory You olarak değiştirdi. Coel, dizide Arabella Essiedu adında Londralı genç bir kadına hayat verecek. Arabella'nın İtalya'da tatil aşkı olarak tanıştığı bir sevgilisi, harika arkadaşları ve başarılı bir yazarlık kariyeri vardır. Hatta ilk kitabının getirdiği başarının ardından ikinci kitabı üzerine hızla çalışmaya da başlar. Ancak kurtlarını dökmek için gittiği bir gece kulübün ardından uyuşturucu verilip tecavüze uğradığında tüm hayatı alt üst olur.
 


Kadrosunda Weruche Opia, Paapa Essiedu, Aml Ameen, Adam James, Sarah Niles, Ann Aikin, Harriet Webb, Ellie James, Natalie Walter ve Samson Ajewole gibi isimlerin yer aldığı yapım, tecavüze uğrayan genç bir kadının ailesi, arkadaşları, ilişkileri ve kariyeri dahil hayatındaki her şeyi sorgulamasını ele alıyor. Fakat dizinin safkan bir dram yapımı olmadığını özellikle belirtelim. Her parmağında ayrı bir marifet olan Michaela Coel, dizide kara komediye de sıklıkla başvuracak. Yapımcısı ve senaristi olduğu Chewing Gum dizisiyle iki BAFTA ödülü kazanan Coel, 7 Haziran’da HBO’da ekrana gelecek yeni dizisiyle de adından söz ettirecek gibi duruyor. Dizi, 8 Haziran'da ise BB erkranlarında olacak.