Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
13/11/2018

HBO dizisi My Brilliant Friend yeni fragmanıyla göz doldurdu

Elena Ferrante'nin My Brilliant Friend isimli çok satan kitabından uyarlanan dizi, HBO'nun ses getirecek yapımlarından biri olarak dikkat çekiyor.


Elena Ferrante’nin çok satan romanından ekrana uyarlanan My Brilliant Friend, HBO ekranlarında dizi olarak uyarlandı. Türkçeye "Benim Olağanüstü Akıllı Arkadaşım" adıyla çevrilen roman, kimliğini ısrarla gizlemesiyle adeta bir efsane haline gelen ve Elena Ferrante mahlasıyla yazan 75 yaşındaki yazarın Napoli Romanları serisinin 2012’de çıkan ilk kitabıydı. Kısa sürede 22 dile çevrilen roman, İtalya'da bir kenar mahallede yetişen iki genç kızın çekişmeler, kıskançlıklar ve sırlarla örülü dostluklarını, zorluklarla geçen büyüme ve varoluş serüvenlerini anlatıyor.
Venedik Film Festivali’nde prömiyer yapan ve 18 Kasım'da ilk bölümü ekrana gelecek dizide Elena Greco isimli bir kadının hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolan en yakın arkadaşıyla olan arkadaşlık ilişkisini ele alacak. Dizide şimdilerde yaşlı bir kadın olan Elena ile Lila'nın arkadaşlığı 1950'den başlayacak ve dizide 60'dan fazla yıl konu edilecek. Seri, 2013’te yayınlanan The Story of a New Name (Yeni Soyadının Hikayesi), 2014’te yayınlanan Those Who Leave and Those Who Stay (Terk Edenler ve Kalanlar) ile devam edip 2015’te yayınlanan The Story of the Lost Child (Kayıp Kızın Hikayesi) ile sona ermişti. İtalyanca olarak çekilen dizinin yönetmen koltuğunda İtayan yönetmen Saverio Costanzo var. HBO'nun yapım sürecinde kesenin ağzına sonuna kadar açtığı dizi için 215 bin metrekarelik bir set alanı oluşturulmuş ve döneme uygun olarak 1500 farklı kostüm kullanılmış.