Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
03/10/2019

Gezegenin en popüler dizilerinden The Walking Dead, 10. sezonuyla 6 Ekim'de dönüyor

Tüm dünyada milyonlarca hayranı tarafından heyecanla beklenen fenomen dizi The Walking Dead, beklenmeyenlerle dolu yeni sezonuyla ekranlara dönüyor. TWD'nin 10. sezonu, 6 Ekim'de başlıyor.

The Walking Dead’in, gezegenin en çok izlenen dizisi olduğu yılları geride bıraktık. Game of Thrones’un tartışmalı final sezonunun reytingleri, belki bu unvanı The Walking Dead’in elinden aldı; ancak tamı tamına 10 sezonu deviren, içinden bir adet spin-off dizisi çıkaran ve yeni bir spin-off dizisi daha yolda olan bu devasa markanın pes etmeye hiç niyeti yok. Hatta The Walking Dead’in olağanüstü çizgi roman serisi geçtiğimiz aylarda noktalanınca, dizinin kıymeti daha da arttı. Altıncı sezondan sonra aşamalı olarak izleyici sayısında önemli düşüşler yaşayan The Walking Dead, dokuzuncu sezonunda büyük riskler alarak ve başrolü sayılan Rick Grimes karakterini kaybederek yeni bir yola girmişti. Peki dizinin en sert sezonu olacağı iddia edilen 10. sezonda bizleri neler bekliyor? 
 En son söylenecek şeyi en baştan söyleyelim; bazı basın kuruluşlarının iddia ettiğinin aksine The Walking Dead macerası 10. sezonla birlikte sona ermeyecek. Dizinin uygulayıcı yapımcılarından olan Scott Gimple'a göre, The Walking Dead'in yaşadığı reyting erozyonu sadece The Walking Dead standartları göz önüne alınırsa dikkat çekecek boyutları işaret ediyor. Gimple'ın bu iddiası pek de haksız sayılmaz; The Walking Dead, global ölçekte halen en çok izlenen dizilerden biri. ABD reytingleriyse bölüm başına yaklaşık dört milyon seyirci toplamaya devam ediyor. Kıyaslama yapabilmeniz adına şu detayı verelim; Breaking Bad en yüksek reytingi topladığı final sezonunda bile üç milyon seyirciye anca ulaşıyordu.


The Walking Dead'in yeni patronu olan yapımcı Angela Kang, diziye dair aksayan konuları temize çekebilmek adına yeni sezonun bir zaman atlamasıyla başlayacağını söyledi. Son sezondaki zaman atlaması işe yaramış, hikaye daha dinamik akarken, bebekliğini bildiğimiz Judith'in bir ölüm makinesine dönüşmesini izlemiştik. Fragmanlarda gözümüze takılan önemli detaylardan biri Rosita'nın bebeği oldu, bu detay en az iki yıllık bir zaman atlaması izleyeceğimizi haber verir nitelikte! Whisperers adlı radikal grubun boyunduruğu altında yaşarken bıraktığımız kahramanlarımızın, bu süreçte neler yaptığını görmek de heyecan verici olacak. Yeni sezonda Whisperers'ın iç dinamiklerine de daha yakından şahitlik edeceğiz. Alpha ve Beta adlı karakterlere eklenecek yeni karakterin adı Gamma olacak ve kendisinin dizinin akışını önemli ölçüde etkileyeceği söyleniyor. "Fısıldayanları Susturun!", bu duvar yazısını yeni sezonda bolca göreceksiniz! Tıpkı çizgi romanlarda olduğu gibi, dizide de Whisperers adlı gruba karşı gerilla gruplar kurulmaya başlayacak. Kısacası yeni sezonun da devasa bir ayaklanma mücadelesine sahne olacağını öngörmek zor değil.
 The Walking Dead, geçtiğimiz sene Rick Grimes'a veda etmişti. Bu sene de yollarımız Michonne ile ayrılacak. Diziyi şimdilik nasıl terk edeceğine dair net bir tahminimiz olmasa da eğer Michonne ölürse, The Walking Dead'in kanlı vedalarına alışkın olan bünyemizi güçlü kılmakta zorlanacağımızı biliyoruz. Diziye dahil olduğu günden beri en sevdiğimiz ve en kızdığımız karakter olan Negan, Rick'in yokluğunda Whisperers'a karşı en büyük koz olabilir. Sevin ya da sevmeyin, eğer bir savaş çıkarsa Negan'ın sizin tarafınızda olması lehinizedir! Son olarak 9. sezonun finalinde Eugene’in radyosunda duyduğumuz seslere gelelim. The Walking Dead çizgi romanı geçtiğimiz aylarda noktalanmıştı. Angela Kang, bu durumun kendi karakterlerini yaratmak için senaryo ekibine büyük avantaj sağladığını belirtmişti. Sanırız bu durumun meyvelerini yeni sezonda yemeğe başlayacağız ve çizgi romanlarda bile görmediğimiz halklarla buluşacağız. The Walking Dead, televizyon macerasına tam gaz devam ediyor ve hız kesmeye de niyeti yok gibi. 6 Ekim’de yayın hayatına başlayacak yeni sezonu heyecanla bekliyoruz.