Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
29/03/2021

George R.R. Martin ile HBO, Game Of Thrones evreninde geçecek yeni diziler için anlaştı!

HBO, House of the Dragon dizisinin ardından George R.R. Martin’in kurgusal dünyasının kapılarını aralayan 9 Vogayes, Flea Bottom ve 10.000 Ships dizileri üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Bu ay çekimleri başlayacak olan House of the Dragon dizisinin heyecanı dört bir yanımızı sarmış iken HBO tarafından gelen açıklamalarla Game of Thrones dünyasının daha da büyüyeceğini öğrendik. HBO, George R.R Martin’in kurgusal dünyasının kapılarını aralayan 9 Vogayes, Flea Bottom ve 10.000 Ships adlı üç yeni proje üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Şimdilik, 9 Voyages projesi, İngiliz senryo yazarı Bruno Heller’ın da dahil olduğu yaratıcı bir ekibin çalışmaya başladığı en net yürüyen proje. Diğer ikisi proje ise halen araştırma aşamasında ve henüz onlarla ilgili kararlaştırılmış senaryo yazarları yok. 
 


9 Voyages, Corlys Velaryon’un Lys, Tyrosh ve Myr ile Westeros’a yakın Pentos, Dragonstone adlı bir yere seyahat ederken Sea Snake gemisiyle yaptığı yolculukların hikayesini anlatacak. Ekip, Westeros'un tepesindeki geçidi aramak için kuzeye yönelirken, yeni keşfedilen donmuş denizlerden ve devasa buzdağlarından filizlenen bir dizi engelle karşılaşacak. Flea Bottom dizisi ise Game of Thrones’un izleyicilerinin hemen hatırlayacağı, ilk dört sezonda gördüğümüz, ilk olarak Arya Stark’ın Red Keep’ten kaçtığında sığındığı yer olan Kings Landing’in en fakir bölgesinde geçecek. 10.000 Ships de, Second Spice War'da Valyrian Freehold tarafından yenilmelerinin ardından Dorne'a seyahat eden savaşçı kraliçeye, Prenses Nymeria'ya ve diğer hayatta kalan Rhoynars üyelerine odaklanacak.