Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
03/06/2021

Game of Thrones yıldızı Sophie Turner, The Staircase dizisine katıldı

Michael Peterson'un, 2001'de eşinin şüpheli ölümü üzerine katil zanlısı olarak hapse düştüğü ve muazzam bir hukuk savaşı verdiği The Staircase davası HBO ekranlarında dizi oluyor. Sophie Turner da The Staircase dizisine katıldı.

Amerikalılar suç odaklı yapımlar konusunda adeta obsesifler. True crime adı verilen ve gerçekten işlenmiş cinayetlere odaklanan romanlar, diziler, filmler, podcast'ler ve belgeseller her daim gündemlerinde önemli yer işgal ediyor. Son dönemde televizyonlarda yayımlanan pek çok true crime projesi çok sevilen dizilerden bile daha yüksek izleyici oranlarına kavuşuyor. The Staircase, Making a Murderer ve The Keepers gibi yapımların başı çektiği true crime programlarında izleyici adeta bir dedektif gibi gerçek katilin izini sürüyor ve neredeyse interaktif hissiyatı taşıyan bir paylaşımın içerisinde kendini buluveriyor.
 
Tüm zamanların en iddialı suç belgesellerinden biri olan The Staricase, Netflix ekranlarında uzun süredir yayında. Dünyaca ünlü edebiyatçı Michael Peterson'un, 2001 yılında eşinin şüpheli ölümü üzerine katil zanlısı olarak hapse düştüğü ve muazzam bir hukuk savaşı verdiği The Staircase davasının belgeseli ilk olarak 2004 yılında ABD televizyonlarında gösterilmişti. 2013 yılında davaya ilişkin yeni detaylar gün yüzüne çıktığında belgesel iki yeni ek bölümle güncellenmişti. Netflix, geçtiğimiz yıl tamamen kapatılan dava dosyasının tüm detaylarını üç yepyeni bölüm ekleyerek belgeselleştirmiş ve The Staircase'in tüm bölümlerini tek bir çatı altında topladı. Böylelikle toplamda 13 bölümlük bir belgesel serisi oldu.
 
Sadece ABD değil, dünya gündemini de uzun sür meşgul eden Michael Peterson davası HBO ekranlarında şimdi de bir dizi olarak karşımıza çıkacak. İlk zamanlar başrol Harrison Ford’a gittiği konuşulsa da Colin Firth rolü kapmıştı. Toni Collette, Juliette Binoche, Rosemarie DeWitt ve Parker Posey’lı kadroya son olarak Game of Thrones yıldızı Sophie Turner da katıldı. Turnet, Michael Peterson'un evlatlık kızlarından biri olan Margaret Ratliff’I canlandıracak. Michael Peterson’ın hikâyesini anlatacak dizi, 2001 yılında eşini öldürüp merdivenlerden düşmüş gibi gösterdiği iddia edilen Peterson’ın yargılanma sürecine ışık tutacak. Diziyi, Simon Killer ve Christine gibi beğeni kazanan bağımsız filmlerin yönetmeni olarak tanınan, aynı zamanda The Sinner dizisinde de yönetmen koltuğuna oturan Antonio Campos hazırlayacak. Topla sekiz bölüm sürecek dizinin yayın tarihi henüz açıklanmadı.