Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
14/09/2020

Fox’un distopik bilim kurgu dizisi Next, 6 Ekim’de seyircisiyle buluşuyor

Teknolojinin hayatımızı nasıl istila ettiği ve bizleri nelere dönüştürdüğü konusuna eğilen Fox’un distopik bilim kurgu dizisi Next'in başrolünde Med Man dizisiyle Emmy adaylığı bulunan John Slattery’i izleyeceğiz.

İlk kez Mayıs 2019’da duyurusu yapılan ve o günden beri heyecanla beklenen Fox’un bilim kurgu dizisi neXt, Ekim ayının en çok dikkat çeken yapımlarından biri. 24: Legacy’nin ortak yaratıcısı/yürütücü yapımcısı Manny Coto ile This Is Us’ın yönetmen/yürütücü yapımcıları John Requa & Glenn Ficarra, neXt’in arkasındaki isimler olarak dikkat çekiyor. Teknolojinin hayatımızı nasıl istila ettiği ve bizleri nelere dönüştürdüğü konusuna eğilen neXt, Mad Men yıldızı John Slattery ve Ozark’ta izlediğimiz aktörler Michael Mosley ve Jason Butler Harner’ı oyuncu kadrosunda bulunduruyor. neXt, Amazon’un ev içi akıllı asistan sistemi Alexa’yı andıran bir yapay zekâ sistemi üzerinden hikayesini anlatacak.
 


Mavi ışıkları ve silindir şeklinde bir hoparlörü olan Iliza isimli cihaz, Alexa gibi soruları yanıtlıyor ve ev işlerinde kolaylık sağlıyor. Fakat Iliza’nın temelini oluşturan “neXt” isimli yapay zekâ sisteminin gizli bir ajandası var, o da dünyayı ele geçirmek.... Emmy adaylığı bulunan John Slattery’i dizide parlak zekalı ancak paranoyak eski bir teknoloji CEO'su Paul Leblanc olarak izleyeceğiz. Ulusal Siber Güvenlik Kurumu ajanı Shea Salazar’ın (Fernanda Andrade) takımıyla iş birliği yapan ve kendini sürekli olarak geliştirme becerisine sahip bir yapay zekanın ortaya çıkmasıyla beliren dünyanın ilk yapay zeka krizini durdurmak için mücadeleye giren John Slattery karakterine eminiz ki pek çok kişi hem sinir olacak hem de içte içe hayranlık duyacak. İlk sezonu 10 bölüm sürecek Fox’un distopik bilim kurgu dizisi neXt, 6 Ekim’de seyircisiyle buluşuyor.