Haberi Paylaş!
DİZİ
12.02.2020

Dört Oscar’lı Güney Kore filmi Parasite, HBO Max’te dizi oluyor

Çevrim içi seyir platformları savaşına çok iddialı bir giriş yapacak olan HBO Max, Parasite filminin dizi haklarını satın aldığını duyurdu. Dizide rol alması kesinleşen ilk isim Mark Ruffalo oldu.

Oscar'lı Parasite, HBO Max’te dizi oluyor

Parasite, geçtiğimiz hafta sonu Oscar ödüllerinde tarihe geçen bir performans gösterdi. Güney Kore yapımı film, aday olduğu altı farklı dalın dördünde Oscar ödülünü kucakladı. “En İyi Özgün Senaryo”, “En İyi Yabancı Dilde Film”, “En İyi Yönetmen” dallarında ödüle uzanan Parasite, Oscar ödüllerinin tarihine geçen bir performansla “En İyi Film” dalında da ödül kazanmış oldu. Böylelikle Oscar ödüllerinin 90 yılı aşkın tarihinde ilk kez İngilizce dilinde olmayan bir film “En İyi Film dalında” Oscar ödülü kazanmış oldu. Güney Kore sinemasının son 25 yılda gösterdiği olağanüstü atılımın global ölçekte kazandığı en büyük başarıya imza atan Parasite, elbette ABD'li yatırımcılar tarafından da ıskalanmadı.
 


Çevrim içi seyir platformları savaşına çok iddialı bir giriş yapacak olan HBO Max, Parasite filminin dizi haklarını satın aldığını duyurdu. Filmin yönetmeni Bong Joon-ho'nun bizzat yöneteceği dizinin yapımcılığını Oscar ödüllü senarist/ yönetmen Adam McKay üstlenecek. McKay'in prodüktörü olduğu bir başka HBO yapımı Succession'ın son iki senedir toplamadık ödül bırakmamıştı, Parasite'ın emin ellerde olduğunu söyleyebiliriz. Parasite dizisinin oyuncu kadrosu merak ediliyordu; bazı kaynaklar dizinin oyuncu kadrosunun aynen korunacağını iddia etmişti ancak dün çıkan haberlere bakılırsa dizi tamamen Amerikalı oyuncularla çekilecek. Kadronun oldukça iddialı oyunculardan kurulacağını iddia eden yabancı kaynaklara göre dizide rol alması kesinleşen ilk isim Mark Ruffalo olmuş! Marvel sinema evreninde Hulk karakterini canlandıran sevilen oyuncu bakalım Parasite dizisinde hangi rolde karşımıza çıkacak?