Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
02/11/2020

Clive Barker, HBO'da ekrana gelecek Hellraiser dizisine yapımcı oldu

Korku edebiyatının Stephen King’den sonraki en önemli ismi olarak kabul edilen Clive Barker'ın 1987 yapımı Hellraiser filmi HBO'da dizi oluyor. Usta yazar, dizinin kadrosuna yapımcı olarak dahil oldu.

Clive Barker'ın efsanevi eseri Hellraiser, izleyicilerin içine korku tohumlarını ekmek için iki yeni proje olarak geri dönüyor. İlk proje, 1987 yapımı Hellraiser filminin yepyeni efektler, daha fazla kan, daha fazla işkence ile geri dönen remake'i; İkinci proje ise Hellraiser efsanesinin devamı niteliğinde olan dizisi olacak. Önce diziyle başlayalım: Cehennem, HBO ekranlarından yükselecek. Clive Barker'ın “Hellbound Heart” adlı eserinden esinlenen Hellraiser, hepimizi HBO ekranlarına bağlayacak. Hayranların sabırsızlıkla beklediği dizi, 1987 yapımı filmin yeniden yapımı olmayacak. Efsanenin devamı niteliğinde olan, korku elementinin daha yükseleceği ve kanlı sahnelerin bolca midemizi kaldıracağı bu dizi, Mark Verheiden, Michael Dougherty ve David Gordon Green'in kaleminden çıkıyor. Hatırlanacağı üzere ilk Hellraiser filmi, Clive Barker tarafından yazılıp, yönetilmişti. HBO'nun bu projesinde ise Clive Barker'ın adı yapımcı olarak yer alıyor.Hellraiser'ın yeni filminden tamamen bağımsız olacak olan bu gerilim, korku, kan, işkence dolu dizi, Cenobite adıyla cehennem zebanilerini andıran bir grup şeytani varlığın ve liderleri olan ikonik karakter Pinhead'in etrafında dönüyor. Birinci Dünya Savaşı'nda bir İngiliz subayı, "Lament Configuration" denilen bir küp bulur ve bütün enerjisini bu garip küp bulmacayı çözmeye harcar. En sonunda kübü açmayı başarır ve kendini M.C. Escher tablolarına benzeyen, bambaşka bir boyutta bulur. Subay, eskiden insan olan, ancak işkence gördüğü için duygularından, düşüncelerinden tamamen kurtulmuş ve vücut modifikasyonları yüzünden bedenleri tanınamayacak duruma gelmiş Cenobitelar ile karşılaşır. Cenobiteların artık tek isteği işkence yaparak, kübün içine çekilen insanları da kendileri gibi işkenceden zevk alana kadar ızdırap çektirmektir. İngiliz subayının Cenobitelar ile buluşmasından efsanevi Pinhead doğar. Pinhead ve Cenobiteların akıl almaz işkencelerinin vahşet boyutu yeni dizide ne kadar yansıtılacak, merak ediyoruz. Nisan'da duyurulan dizinin yayın tarihi henüz açıklanmadı ama 2021 içinde izleyeceğiz.

Bu arada 90'ların popüler shasher filmi I Know What You Did Last Summer, şimdi de dizi oluyor. Amazon Studios, filmin modern bir yorumu olan diziye yeşil ışık yaktı. Sara Goodman (Preacher) dizinin senaryosunu yazacak.