Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
03/05/2021

Çizgi roman uyarlaması Sweet Tooth, 4 Haziran’da Netflix’te başlıyor

Netflix, DC çizgi romanından uyarlanan Sweet Tooth dizisinin ilk fragmanını paylaştı. 4 Haziran'da ekrana gelecek Sweet Tooth, ormandaki evinden ayrılan yarı geyik yarı çocuk Gus'ın masalsı macerasını anlatıyor.

Çizgi roman uyarlamalarının arkası kesilmiyor. Jeff Lemire'ın 2009’da yayın hayatına başlayan DC çizgi roman serisinden uyarlanan Sweet Tooth, ormandaki evinden ayrılan ve dehşet verici bir olayın dış dünyayı kasıp kavurduğunu gören yarı geyik yarı çocuk Gus'ın masalsı macerasını anlatıyor. Günün birinde Jepperd adında bir gezginle arkadaş olan Gus, bu yeni dünya ve melez kökenlerinin ardındaki gizemle ilgili sorularına yanıt bulmak için insanlardan ve kendisi gibi melezlerden oluşan sıra dışı bir aileye katılır. Gus ve Jepperd, yemyeşil ve tehlikeli dünyada sıra dışı bir maceraya atılırlar.
 


Eisner Ödüllü Sweet Tooth, aslında Hulu için sipariş edilmişti ama dizinin hakları Netflix’e geçti. 4 Haziran’da Netflix’te ekrana gelecek dizinin ilk sezonu sekiz bölüm sürecek. Bölümleri birer saat sürecek dizinin yazarlığını ve yönetmenliğini Jim Mickle yaparken, baş yapımcılığını ise Susan Downey ve Robert Downey Jr üstleniyor. 11 yaşındaki genç oyuncu Christian Convery’i (Beautiful Boy, Playing With Fire) Gus karakterini canlandırırken izleyeceğiz dizide Nonso Anozie (Game of Thrones) Tommy Jepperd karakterine, Adeel Akhtar (The Big Sick) Dr. Singh karakterine hayat verecek.