Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
12/10/2020

CBS All Access, yeni Stephen King uyarlaması The Stand'in ilk fragmanını paylaştı

Stephen King'in satış rekorları kıran efsane romanı The Stand'in (Mahşer) dizi uyarlamasından ilk fragman geldi. King’in de senarist ve uygulayıcı yapımcı kadrosunda yer aldığı dizi 17 Aralık'ta başlıyor.

Stephen King imzalı uyarlamaların ardı arkası kesilmiyor! King'in en sevilen ve en uzun romanlarından biri olarak bilinen The Stand'in (Mahşer) post-apokaliptik macerası epik bir mini-dizi projesi olarak uyarlanacak. CBS All Access, 17 Aralık'ta prömiyer yapacak Stephen King uyarlaması The Stand’in ilk uzun fragmanını paylaştı. 1978 yılında yayımlanan ve satış rekorları kıran efsane roman, 1994 yılında yine bir televizyon dizisi olarak uyarlanmıştı. 366 dakika uzunluğunda olan bu devasa dizinin yönetmen koltuğunda o yılların ünlü ismi Mick Garris oturmaktaydı. 20th Century Fox firmasının X-Men film evreninde geçen The New Mutants projesiyle adını duyuran Josh Boone, The Stand dizisinin yönetmenliğini üstleniyor. Stephen King’in de senarist ve uygulayıcı yapımcı kadrosunda yer aldığı dizide Rahibe Abigail karakteri Whoopi Goldberg tarafından canlandırılıyor.
 


King romanlarının meşhur kötü karakteri Randall Flagg (namı diğer Siyahlı Adam) ise Alexander Skarsgård tarafından ekrana taşınacak. Romanın bir diğer önemli karakteri Stu Redman ise James Marsden’in elinde hayat buluyor. Öte yandan müzisyen Marilyn Manson’ın da dizide yer alacağını hatırlatalım. The Stand, Star Trek: Discovery, The Good Fight, No Activity, Strange Angel, The Twilight Zone ve Tell Me a Story gibi dizileriyle dikkat çeken CBS All Access tarafından ekrana getirilecek. Toplam 10 bölümden oluşacak ve 10 saat sürecek olan bu epik maceranın The Stand romanının hakkını vereceğini düşünüyoruz. The Stand romanının konusu kısaca şöyle; ölümcül bir veba salgını dünya nüfusunun büyük bölümünü öldürür. Hayatta kalan az sayıda insan iki farklı gruba ayrılır. Gruplardan birinin başında yaşlı ve bilge bir ruhani lider varken diğeri tamamen yok etmeye odaklı hunhar bir varlık tarafından kontrol edilmektedir. İyi ve kötünün savaşı gezegenin çorak topraklarında son bir kez daha yaşanacaktır!