Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
07/01/2021

Catherine Zeta-Jones, Prodigal Son dizisinin 2. sezon kadrosuna katıldı

Fox'un başarılı seri katil dizisi Prodigal Son, 12 Ocak’ta 2. sezonuyla dönüyor. Oscar ödüllü oyuncu Catherine Zeta-Jones, ikinci sezonda diziye katılacak ve yeni karakterlerden Dr. Vivian Capshaw'ı canlandıracak.

Eylül 2019’da ilk sezonu yayınlanan Prodigal Son, suç dizilerine provokatif bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen iddialı bir yapım oldu. Riverdale ve The Flash gibi dizilerin Emmy ödüllü yapımcıları Greg Berlanti ve Sarah Schechter’ın liderliğinde son derece başarılı bir ilk sezon geçiren dizinin başrollerinde The Walking Dead dizisinde canlandırdığı Jesus karakteriyle ünlenen Tom Payne ve Good Omens'te izlediğimiz efsane aktör Michael Sheen yer alıyor. Doktor Martin Whitley, New York’un en başarılı cerrahlarından biridir. Kendisi aynı zamanda 23 kişiyi öldüren ve “cerrah” lakabıyla tanınan bir seri katildir. Whitley’nin oğlu büyüyünce FBI’da suçlu profillerini araştıran bir psikiyatrist olur babasının cinayetlerinin tamamını inceler. New York’ta, Doktor Martin Whitley’nin cinayetlerini taklit eden yeni cinayetler işlenince, katili yakalamak için baba – oğul kafa kafaya vermek zorunda kalırlar ancak işler pek de sandıkları kadar kolay gitmez.
 Prodigal Son’ın ilk sezonu 22 bölüm olarak planlansa da oronavirüs pandemisi nedeniyle sezonun son iki bölümü çekilememiş ve 27 Nisan 2020'de yayınlanan "Like Father..." isimli 20. bölüm sezon finali olmuştu. Dizinin yeni sezonu 12 Ocak’ta başlıyor. Üstelik Fox’un başarılı dizisi, kadrosuna çok önemli bir isim de katmış durumda. Oscar ödüllü oyuncu Catherine Zeta-Jones, ikinci sezonun ikinci yarısında yer alacak ve yeni karakterlerden Dr. Vivian Capshaw'ı canlandıracak. İkinci sezonun ortalarında Claremont Psychiatrics'te revir görevine verilen Martin, doktorluk becerileriyle kısa sürede kurumda çalışan Dr. Capshaw'ın dikkatini çeker. Prodigal Son’ın ikinci sezonunda Christian Borle (Smash) ve Michael Potts (Law & Order: SVU) da yer alıyor.