Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
05/02/2021

Animasyon dizi Gremlins: Secrets of the Mogwai ne zaman başlayacak?

80'lerin kült yapımlarından Gremlinler, Gremlins: Secrets of the Mogwai adıyla animasyon dizi formatında bu sene ekranlarda olacak. HBO Max'te ekrana gelecek dizinin detayları yazımızda.

İlk Gremlinler (Gremlins) filmi, 1984 yılında vizyona girmiş ve ortalığına adeta tozunu atmıştı. Joe Dante tarafından yönetilen ve Warner Bros. tarafından gösterime sokulan korku komedi filmi, başarısız bir mucit olan Randall Peltzer'ın oğlunun doğum günü için Çin Mahallesi'nde bulunan bir dükkândan bir yaratık satın almasıyla gelişen olayları konu ediniyordu. Sevimli yaratıkla ilgili üç temel kural vardı. Geceyarısından sonra yemek verilmeyecek, direk güneş ışığına maruz bırakılmayacak ve birkaç damladan fazla su içmeyecekti. Bu kurallardan herhangi birine uyulmadığı taktirde ise, korkunç sonuçlar doğacaktı. Fakat oğlan Billy'nin bu kuralların bozması ve sevimli yaratığın acımasız bir katile dönüşmesi hepimize korku dolu saatler yaşatmıştı. 150 milyon dolar gibi dönemine göre müthiş bir gişe başarısı gösteren filme, 1990 yılında Gremlins 2 adıyla br devam filmi de gelmişti. Bu kült film, şimdi de animasyon dizi formatında ekrana uyarlanacak.
 


Gizmo, bütün tatlılığı ile hayatımıza geri dönüyor. WarnerMedia'nın en yeni animasyon serisi Gremlins: Secrets of the Mogwai, ilk iki filmin öncesini ele alacak. 1920'lerde Shanghai'de geçen hikaye, 10 yaşındaki (Gremlins filmlerindeki yaşlı esrarengiz eşyalar satan Çinli amca) Sam Wing'in nasıl genç Mogwai Gizmo ile tanıştığını konu alıyor. Serinin ilk yayımlanan görselinde Shanghai sokaklarında sırtında çantası ile Sam Wing ve sevimli kocaman kulaklı Gizmo'yu görüyoruz.
 


HBO Max'e özel hazırlanan serinin biraz da konusundan bahsedelim: Sokak hırsızı Elle, Sam ve Gizmo Çin'in kırsal kesimlerinde maceralara atılacaklar. Çin folköründen ruhlar, birbirinden renkli canavarlar ile karşılaşacak olan üçlünün asıl amacı Gizmo'yu ailesine geri götürmek ve efsanevi hazineyi bulmak. Kötü gremlinler ve güç delisi insanlar ile karşılaşacakları bu zorlu yolculukta onları bekleyen başka ne sürprizler olacak merakla beklemekteyiz.
 


Toplam 10 bölümden oluşacak olan serinin yapımcısı ve senaryo yazarı, Gotham dizisinden tanıdığımız Tze Chun'dan başkası değil. Darryl Frank, Justin Falvey, Sam Register ve Brendan Hay de yapımcılar arasında. İlk iki Gremlins filminin yönetmeni Joe Dante de seri için danışmanlık yapacak. Deal or No Deal ve America Got Talent yarışmalarından tanıdığımız Howie Mandel ise ne yazik ki tekrar Gizmo'yu seslendirmeyeceğini açıkladı. Warner Bros. Animation ve Amblin Television'ın ortak çalışması Gremlins: Secrets Of The Mogwai'nın tam çıkış tarihi ise şu an için belli değil.