Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
18/03/2021

Amerika'nın en azılı seri katili Confronting a Serial Killer belgeselinde anlatılacak

Emmy ödüllü yönetmen Joe Berlinger, yakalandıktan sonra 93 kişiyi öldürdüğünü iddia eden seri katil Samuel Little’ın öyküsünü, Confronting a Serial Killer belgeselinde anlatacak.

Seri katil hikayeleri son yıllarda oldukça revaçta. Geçtiğimiz beş yıl içinde bu konuya ilişkin pek çok film, dizi ve belgesel çekildi. 18 Nisan’da Starz ekranlarına gelecek Confronting a Serial Killer, Amerika’nın gelmiş geçmiş en azılı seri katillerinden biri olan Samuel Little’ın öyküsünü anlatan sarsıcı bir belgesel olarak bu yapımlara ekleniyor. Toplam beş bölüm sürecek belgeselin arkasında Emmy ödüllü yönetmen Joe Berlinger var. Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills, Crude, Whitey: United States of America v. James J. Bulger ve Intent To Destroy: Death ve Denial and Depiction gibi ödüllü belgesellerin arkasındaki isim olan Berlinger, Netflix’te ekrana gelen Ted Bundy filmi Extremely Wicked, Shockingly Evil, and Vile’ın da yönetmeniydi.
 2012'de hapse atılan ve geçtiğimiz Aralık ayında 80 yaşında hayatını kaybeden Samuel Little, 1970-2005 yılları arasında farklı eyaletlerde 93 kişiyi öldürdüğünü iddia etmişti. FBI, Little'ın tüm itiraflarının doğru olduğuna inandığı söylemiş ve 60’a yakın cinayetin Little tarafından işlendiğini teyit ettiklerini açıklamıştı. Daha önce Little'ın öldürdüğü kişilerin çoğunun aşırı dozda uyuşturucu, kaza ya da belirlenemeyen nedenlerden öldüğü açıklanmış ve bazı cesetler bulunamamıştı. Ohio'da liseden atıldıktan sonra göçebe bir hayat yaşayamaya başlayan Little, ilk kez 1956'da tutuklandı. Little, hırsızlık, dolandırıcılık, uyuşturucu ve kadın ticareti gibi suçlardan hüküm giydi, sonra serbest kaldı. 2012'de uyuşturucu bağlantılı bir suçtan Kentucky'de bir evsizler barınağında gözaltına alınan Little'ın DNA örnekleri, 1980'lerde işlenen ve o zaman kadar failleri bulunamayan üç cinayeti aydınlattı. FBI'ya göre üç kadın da dövüldükten sonra boğularak öldürülmüştü. Confronting a Serial Killer, tüm bu hikayeyi anlatan sarsıcı bir yapım olacak.