Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
18/08/2021

American Crime Story'nin 3. sezonundan beklenen fragman geldi

7 Eylül'de başlayacak Ryan Murphy imzalı Impeachment: American Crime Story, ABD eski başkanlarından Bill Clinton’ın Beyaz Saray çalışanı Monica Lewinsky ile ilişkisini ele alacak.

American Crime Story, tıpkı American Horror Story gibi bir antoloji yapım ve her sezonu birbirinden farklı olaylara odaklanıyor. 2016’da ekrana gelen ilk sezonunda OJ Simpson cinayet davasına odaklanan ve 9 adet Primetime Emmy ödülü dahil Golden Glbe, BAFTA, AFI, PGA gibi tonla organizasyondan ödülle dönen dizi, 2018’te ekrana gelen ikinci sezonunda efsane modacı Gianni Versace'nin kurban gittiği cinayeti konu almıştı. Şimdi sırada üçüncü sezon var... Ryan Murphy'nin yapımcısı olduğu American Crime Story’nin üçüncü sezonu ABD eski başkanlarından Bill Clinton’ı konu edinecek. Bill Clinton‘ın Beyaz Saray’da çalışan Monica Lewinsky ile ilişki yaşadığının ortaya çıkmasının ardından yaşananları anlatacak dizide Bill Clinton’a son olarak Lisey’s Story dizisinde izlediğimiz Clive Owen hayat verecek. 

 


Impeachment: American Crime Story adını taşıyan üçüncü sezonda Monica Lewinsky’ye Lady Bird ve Booksmart gibi filmlerle tanınan Beanie Feldstein hayat verecek. Ryan Murphy dizilerinin olmazsa olması hâline gelen Sarah Paulson da dizide Clinton-Lewinsky skandalında önemli bir rol oynayan eski beyaz çalışanı Linda Tripp rolüyle izleyicilerin karşısına çıkacak. The Sopranos ve Nurse Jackie dizileriyle tanınan Edie Falco’yu da Hillary Clinton olarak izleyeceğiz. Sarah Burgess‘ın senaryosunu kaleme aldığı Impeachment: American Crime Story, Jeffrey Toobin‘in “A Vast Conspiracy: The Real Story of the Sex Scandal That Nearly Brought Down a President” adlı çok satan romanından uyarlanıyor. Dizinin ödüllü ilk sezonu da yine Toobin’in The Run of His Life: The People v. O. J. Simpson adlı kitabından uyarlanmıştı. FX ekranlarında izleyeceğimiz Impeachment: American Crime Story, 7 Eylül’de başlayacak.