Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
26/01/2021

Amazon Studios, The Lord of the Rings dizisinin sinopsisini paylaştı

Yüzüklerin Efendisi dizisi için resmi sinopsis paylaşıldı. 3400 yıldan uzun süren İkinci Çağ'da geçecek öykü, Tolkien'in kaleminden çıkan en kötü adamın tüm dünyayı karanlığa boğmakla tehdit etmesini konu alıyor.

 Amazon Studios, sonunda bu yıl içinde Amazon Prime ekranlarında yayınlanacak girecek Yüzüklerin Efendisi dizisinin resmi sinopsisini sonunda paylaştı. 3.400 yıldan uzun süren İkinci Çağ'da geçen öykü, Tolkien'in kaleminden çıkan en büyük kötü adamın tüm dünyayı karanlığa boğmakla tehdit etmesini konu alıyor: Sinopsiste şunlar söyleniyor: "Amazon Studios'un yakında çıkacak dizisi Orta Dünya tarihinin efsanevi İkinci Çağı'nın kahramanlık efsanelerini ilk kez ekrana taşıyor. Bu destansı hikaye, J.R.R. Tolkien'in kaleme aldığı "Hobbit" ve "Yüzüklerin Efendisi"nde gerçekleşen olaylardan binlerce yıl önce geçiyor. Dizi, izleyicileri büyük güçlerin ateşte dövüldüğü, krallıkların zafere yükseldiği ve yıkıma uğradığı, alışılmadık kahramanların sınandığı, umudun pamuk ipliğine bağlı olduğu bir çağa geri götürüyor ve Tolkien'in evrenindeki en büyük kötü adam tüm dünyayı karanlığa boğmakla tehdit ediyor. Göreceli olarak bir barış döneminde başlayan dizi, Orta Dünya'da kötülüğün uzun zamandır korkulduğu üzere yeniden ortaya çıkışıyla yüz yüze gelen, hem tanıdık hem de yeni karakterlere yer veriyor. Dumanlı Dağlar'ın en karanlık derinliklerinden, Elf'lerin başkenti Lindon'un ihtişamlı ormanlarına, nefes kesici Númenor ada krallığından, haritanın en uzak noktalarına dek, bu krallıklar ve karakterler kendileri hayata veda etse de uzun süre yaşayacak miraslar açığa çıkarak."
 "En büyük kötü adam", İkinci Çağ'ın ilk yıllarında yeniden yükselişe geçen Sauron'a atıfta bulunuyor olabilir. Bu dönem, (Yüzük Kardeşliği'nde de kısaca ele alındığı gibi) Isildur'un Tek Yüzüğü Sauron'un parmaklarından kestiği Son İttifak Savaşı'na ve Tek Yüzüğün ortaya çıkışına şahitlik edecek. Yeni Zellanda’da çekilen dizinin oyuncu kadrosunda Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers ve Daniel Weyman var.