Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
30/07/2020

Amazon Prime'ın merakla beklenen Utopia uyarlamasından ilk fragman

Bir grup çizgi roman severin okudukları bir çizgi romanda geçen dünyanın sonunu getirebilecek olan bir komplo teorisinin gerçek olduğunu fark etmesiyle gelişen olayları ele alan Amazon dizisi Utopia'dan fragman geldi.

Amazon Prime'ın merakla beklenen Utopia'sından ilk fragman geldi. Sekiz bölümden oluşacak gerilim dizisi, bir grup çizgi roman severin okudukları Utopia adlı çizgi romanda geçen dünyanın sonunu getirebilecek olan bir komplo teorisinin gerçek olduğunu fark etmesi ve riskli, ağır sonuçlar doğurabilecek bir maceraya atılıp insanlığı dünyanın sonundan kurtarmasını anlatacak. 2013-2014 yılları arasında İngiliz Channel 4’da 2 sezon boyunca yayınlanan Utopia’nın Amerikan uyarlaması olacak dizinin yazar ve yapımcısı Gillian Flynn, 70'lerin paronaya gerilimlerinden esinlendiğini belirtip, diziyi Amerikan izleyicilerinin sevdiği cesur, nahoş ve kirli bir havaya büründürmeyi seçiyor.
 


Yedi senedir bu adaptasyonu vizyona sokmaya çalışlan Gillian Flynn bu sene en sonunda eserini izleyici karşısına çıkartıyor. Adaptasyonda birtakım değişiklikler de mevcut; mesela İngiliz versiyonunda olmayan, Amerikan versiyonuna eklenen milyarder bilim adamı rolünü oynayan 80'lerin film yıldızı John Cusack bu değişikliklerden biri. Eline geçen sekiz bölümlük senaryoyu bir oturuşta okuyan Cusack, hikayeyi çok sevdiğini ve hemen rolü için imza attığını belirtti. Fragmanda günümüz dünyasına çok benzer bir dünya ile karşılaşıyoruz. Aktif bir pandemi, komplo teorileri, mahşer günü hazırlıkları ve bir çizgi roman etrafında dönen gerçek hikayeler Utopia'da bizleri bekliyor olacak. Utopia, Sonbaharda ekralarda olacak.