Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
26.06.2018

Agatha Christie'nin ünlü romanı Cinayet Alfabesi dizi oluyor

Polisiye edebiyatın kraliçesi Agatha Christie’nin ünlü romanı Cinayet Alfabesi (The ABC Murders) dizi oluyor. Başrolde John Malkovich var! 


Geçtiğimiz haftalarda yenilenen kapak baskısıyla Altın Kitaplar etiketiyle bir kez daha okurlarla buluşan Cinayet Alfabesi, bu kez de BBC ekranlarından izleyicilerle buluşacak. Dizide Dedektif Hercule Poirot karakterini  John Malkovich canlandıracak. 
İngiltere’nin kuzeyindeki Yorkshire’da gerçekleşen imaj çekimlerinde Malkovich, Hercule Poirot’u oynamanın kendisi için gurur verici olduğunu söylerken bugüne kadar pek çok aktörün canlandırdığı bir karakteri oynamanın sayısız zorlukları olmasına rağmen bundan keyif aldığını da belirtti. Dizinin yapımcıları ayrıca 2018 Olivier ödüllü aktris Shirley Henderson (Harry Potter, Happy Valley), Kevin McNally (Karayip Korsanları, Efsane), Gregor Fisher (Aşk Her Yerde) ve Jack Farthing'in (Taşkınlar Kulübü) de diziye katılacağını açıkladılar.
Hikayeyi bilmeyenler için kısaca bir özet de geçelim: Alfabe sırasına göre kurbanlarını öldüren seri katil, cesetlerin yanına ABC tren yolları tarifesini bırakmaktadır. Aynı zamanda cinayetleri işleyeceği mekânları Hercule Poirot’ya önceden haber vererek deneyimli dedektifle dalga geçmektedir. Fakat Poirot, adı geçen yerlere ulaşmakta her zaman gecikir. Bu psikopatın düşüncelerinden ve cinayet metodundan fazlasıyla etkilenen Poirot, Hastings ve Japp’ın yardımıyla İngiltere’de enine boyuna seyahat ederek bu acımasız katilin izini bulmaya karar verir.