Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
20/10/2020

90’ların popüler komedi dizisi Saved by the Bell, ekranlara dönüyor

1989-1992 yılları arasında yayınlanan ve o dönemde ortalığı kasıp kavuran Saved by the Bell dizisi, yeniden ekranlara dönüyor. Eski tanıdık simaları da göreceğimiz Saved by the Bell, 25 Kasım’da başlıyor.

90’ların popüler lise komedisi Saved by the Bell'in günümüze uyarlanacağına ve eğer uyarlanırsa eski kadrodan kimleri göreceğimize dair bitmek bilmeyen söylentilere son nokta altı ay önce yepyeni bir uyarlamanın resmi olarak onaylanmasıyla koyulmuştu. Orijinal diziden 30 yıl sonra Mario Lopez, AC Slater olarak geri dönüyor; ancak Slater, bu kez okulun beden eğitimi öğretmeni olacak. Ayrıca Elizabeth Berkley, nam-ı diğer Jessie Spano, kıvırcık genç kız saçları yerine ışıltılı sarı bukleleriyle fragmanda dikkat çekiyor. Sarışınlardan söz etmişken, dizinin baş karakteri ise, babası Zack Morris'in 1990'ların perçemli saç kesimine selam çakan oğlu.
NBCUnviersal'ın yeni yayın platformu Peacock'ta 25 Kasım’da yayınlanacak uyarlamada Mark-Paul Gosselaar'ı da artık Kaliforniya Valisi olmuş Zack Morris rolünde izleyeceğiz. Düşük gelirli ailelerin çocuklarını gönderdiği liselerden çoğunu kapattığı için başı belaya giren Morris, etkilenen öğrencilerin eyaletteki (Bayside Lisesi dahil) en iyi okullara yollanmasını önerir. Yeni gelen öğrenciler, okulun ayrıcalıklı elitlerine gerçek hayata dair bir ders verecektir. Görüldüğü kadarıyla uyarlamada, orijinal dizide bütün öğrencilerin takıldığı Eddie Rocket's mekanını andıran The Max gibi fanların favorisi olan pek çok detaya yer verilecek. Saved By The Bell, 1989'dan 1992'ye kadar yayınlandıktan sonra 1993-1994 yıllarında iki yıllık bir Kolej Yılları versiyonuyla yayın hayatını sürdürmüştü. Yine 1993 yılında, Bay Belding'in hala müdür ve Screech'in yardımcısı olduğu dönemde The New Class at Bayside ekrana gelmişti.

Bu arada 2013’te final yapan Dexter, sürpriz bir kararla ekranlara dönüyor. Detaylar yazımızda.