Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
23/02/2021

30 Nisan'da ekrana gelecek The Mosquito Coast dizisinden fragman

Ülkemizde Sivrisinek Sahili sahili olarak bilinen 1982 tarihli The Mosquito Coast romanı, Apple TV+'ta dizi olarak karşımıza çıkacak. Toplam 7 bölüm sürecek The Mosquito Coast dizisi, 30 Nisan'da başlıyor.

Apple TV+, Peter Weir yönetmenliğindeki The Mosquito Coast (Sivrisinek Sahili) dizisinin ilk fragmanı yayınladı. 30 Nisan’da seyirciyle buluşacak dizi, Paul Theroux'un 1982 tarihli aynı isimli romanından televizyona uyarlanacak. Roman, 1986 yılında aynı isimli bir sinema filmini de uyarlanmıştı. Peter Weir'ın yönettiği filmde Harrison Ford, Helen Mirren ve River Phoenix başrolleri paylaşmıştı. Paul Theroux, edebiyat dünyasının en zeki ve benmerkezci anti kahramanlarından Allie Fox'u yarattığı Sivrisinek Sahili'nde, idealist ütopyaların içinde barındırdığı kötücüllük olasılığını anlatır, bir yandan da Beyaz Batılı'nın her şeyi daha iyi bildiği mitosunu sertçe eleştirir.
 Amerikalı mucit Allie Fox, insanlığın daha iyi bir dünyada yaşamayı hak ettiğine inanmaktadır. Modern dünyaya duyduğu güveni giderek yitiren genç idealist, medeniyetin ve teknolojinin kötülüklerini geride bırakarak Honduras'a gidip Sivrisinek Sahili'ne yerleşerek yeni ve ütopik bir düzen kurmaya karar verir. Karısı ve dört çocuğunu da beraberinde götürür. Sivirisinek Sahili'ne yerleşmek istemesinin nedeni, bu bölgenin insan eli değmemiş bir yer olduğuna inanmasıdır; mükemmel mikrokozmosunu yaratmaya doğanın kucağında başlamayı amaçlar. Mucitin 14 yaşındaki oğlu Charlie babasını sevgi, korku ve hayretle takip edip bir yandan hikâyeyi okura anlatmaktadır. Ancak Charlie'nin de öğrendiği üzere, her idealistin bir zorbaya, her liderin bir diktatöre dönüşme olasılığı vardır ve benzer biçimde, insan eli değen cennetlerin de cehenneme dönüşmesi mümkündür.
 AppleTV+’ta ekrana gelecek yedi bölümlük mini dizi, Orta Amerika'da yeni bir toplum türü yaratmaya çalışan bir dahinin hikayesi yerine, Justin Theroux'u merkezine alıyor ve ABD hükümetinden kaçan bir deha olarak karşımıza çıkıyor. Dizi severlerin 2014–2017 yılları arasında yayınlanan The Leftovers dizisindeki Kevin Garvey rolüyle hatırlayacağı Justin Theroux, The Mosquito Coast’un yazarı Paul Theroux'un öz yeğeni olarak da dikkat çekiyor. Justin Theroux’nun başrolünde yer aldığı yeni dizinin senaryosunu Luther dizinin yaratıcısı Neil Cross kaleme aldı. Rise Of The Planet Of The Apes'in yönetmeni Rupert Wyatt ise tüm bölümleri yönetti. Melissa George, Gabriel Batemen ve Logan Polish, oyuncu kadrosundaki diğer önemli isimler.