Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
13/01/2021

11 Şubat’ta başlayacak Clarice dizisinden ilk fragman geldi

Kuzuların Sessizliği sonrasında geçecek Clarice dizisi 11 Şubat’ta başlıyor. Dizi, seri katiller ve cinsel saldırganları takip etmek için sahaya geri dönen FBI ajanı Clarice Starling’i ekrana taşıyacak.

Önümüzdeki Şubat ayı, Kuzuların Sessizliği filminin 30. yılı olacak. Jonathan Demme’nin yönettiği Kuzuların Sessizliği (The Silence of the Lambs), 14 Şubat 1991’de vizyona girmiş ve ortalığı adeta birbirine katmıştı. Sadece 19 milyon dolara mal olan film, gişede 273 milyon dolar kazanarak yapımcısına müthiş bir kâr getirmişti. En İyi Film, En İyi Aktör, En İyi Aktris, En İyi Yönetmen ve En İyi Uyarlama senaryo dallarında Oscar ödülünü kazanan Kuzuların Sessizliği, Thomas Harris’in Meksikalı bir yamyam doktordan esinlenerek kaleme aldığı romanı, dünyanın en başarılı filmlerinden birine dönüştürmüştü. Jodie Foster’ın hayat verdiği Clarice Starling karakterine bir dizi geleceği uzun zamandır konuşuluyordu ve Kuzuların Sessizliği’nin tam da 30. yılında bu dizi ekranlara geliyor.
 


11 Şubat’ta CBS kanalında ekrana gelecek dizi, Clarice adını taşıyor. Alex Kurtzman (Star Trek: Discovery) ve Jenny Lumet’ın (Rachel Getting Married) yapımcı koltuğuna oturduğu dizi, bizi 1993 yılına, yani Kuzuların Sessizliği’nin sonrasına götürecek. Clarice, Washington D.C.’nin yüksek riskli siyasi dünyasında, seri katiller ve cinsel saldırganları takip etmek için sahaya geri dönen FBI ajanı Clarice Starling’i takip edecek. Clarice Starling’in anlatılmamış kişisel hikayesine derin bir dalış yapacağız. Clarice rolünde Rebecca Breeds’i (Home & Away, Pretty Little Liars, The Originals) izleyeceğiz. Dizide Breeds’e Kal Penn, Nick Sandow, Jayne Atkinson, Michael Cudlitz, Tim Guinee gibi isimler eşlik ediyor. Bu yılın heyecan verici dizi projelerinden biri olan Clarice, ilk fragmanıyla göz doldurmayı başardı.