Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
13/06/2021

The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim için çalışmalar başladı

New Line Cinema ve Warner Bros., Orta Dünya'nın unutulmaz isimlerinden biri olan Rohan Kralı Helm Hammerhand'i merkezine alan The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim isimli bir anime filmi duyurdu.

The Lord of The Rings hayranları için güzel haberler gelmeye devam ediyor. Amazon Prime ekranlarına gelecek henüz ismi açıklanmayan diziyi heyecanla beklerken şimdi de bir anime haberiyle sevincimiz ikiye katlandı. New Line Cinema ve Warner Bros., The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim adını taşıyan anime filmi için hazırlıklara başladığını duyurdu. Film, Orta Dünya tarihinin unutulmaz krallarından biri olan Rohan Kralı Helm Hammerhand’e (Tokmakel Miğfer) odaklanacak. İzleyicileri Yüzüklerin Efendisi serisinden 250 yıl öncesine götürecek The War of the Rohirrim, seride destansı savaşlarından birinin yaşandığı Miğfer Dibi’nin perde arkasına odaklanacak.

 Rohan'ın dokuzuncu kralı Tokmakel Miğfer, Edoras'a yapılan saldırıdan sonra halkıyla bir kaleye yerleşmişlerdi. Bu kale Numenorlular tarafından yapılmıştı ve Aglarond olarak isimlendiriliyordu. Tokmakel Miğfer ve halkının yerleşmesinden sonra bu kale Miğfer Dibi olarak bilindi. Netflix’in Emmy ödüllü ‘The Dark Crystal: Age of Resistance’ dizisinin yaratıcıları Jeffrey Addiss ve Will Matthews’in kalemlerinden çıkacak filmin yönetmenliğini ise Blade Runner: Black Lotus ve Ghost in the Shell: Stand Alone Complex gibi başarılı animelerde imzası bulunan Kenji Kamiyama üstlenecek.