Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
03/08/2021

Spriggan'ın Netflix'te izleyeceğimiz anime uyarlamasından fragman

Aksiyon ve bilim-kurgu temelli anime dizileri seviyorsanız, mangadan uyarlanan Spriggan mutlaka radarınızda olsun. 2022'de Netflix'te ekrana gelecek animenin arkasında sağlam bir kadro var.

Netflix, Hiroshi Takashige'nin kaleme aldığı, Ryōji Minagawa'nın çizimlerini üstlendiği başarılı manga Spriggan'ın anime uyarlamasının çıkış tarihini aslında 2021 olarak açıklamıştı. Fakat kısa süre önce yapılan duyuruya göre, dizinin ekranlarda boy göstermesi önümüzdeki sene gerçekleşecek. 1989 – 1996 yılları arasında yayımlanan Spriggan, 1998 yılında Akira’nın yönetmeni Katsuhiro Otomo’nun liderliğinde bir filme de konu olmuştu. Jojo’s Bizare Adventure efsanesinin arkasındaki David Production tarafından animasyonları yapılan Spriggan'ın yönetmenliğini Kill la Kill'den tanıdığımız Hiroshi Kobayashi üstleniyor.

 Dizinin senaryosunu Attack on Titan ve Mob Psycho 100 gibi dünyaca ünlü animelerde çalışan Hiroshi Seko kaleme almış. Dizideki karakter tasarımları ise, Little Witch Academia ve One Punch Man'deki karakterleri tasarlayan Shuuhei Handa'nın yetenekli ellerine emanet edilmiş. Spriggan'ın hikayesi Ağrı Dağı'nda başlıyor. ARCAM adında gizli bir organizasyon, Ağrı Dağı'nda, Nuh'un gemisini bulur. Ancak U.S. Machine Corps., Nuh'un gemisini ele geçirip dünyayı yönetmek istemektedir. Nuh'un gemisi, Spriggan adıyla bilinen elit ARCAM gizli ajanları tarafından korunmaktadır. Japon Spriggan Yu Ominae ve Fransız Spriggan Jean-Jacques Mondo, omuz omuza vererek genetiği değiştirilmiş ölümcül psişik güçlere sahip U.S. Machine Corps albayı MacDougall'ı durdurmaya çalışacaklar. Aksiyon, bilim-kurgu, macera ve shounen türü animeleri seviyorsanız Spriggan'ı izleme listesine eklemenizi tavsiye ediyoruz.