Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
01/04/2021

Spor animesi Burning Kabaddi, 2 Nisan'da ekran macerasına başlıyor

Spor temalı anime dizilerden hoşlanıyorsanız, 2 Nisan'da ekran macerası başlayacak Burning Kabaddi radarınızda olsun. 2017'de erkek okurlar arasında Top-20 listesine giren manganın anime uyarlaması merakla bekleniyor.

Dayanıklılığı temel alan ve oldukça hızlı bir spor olan kabaddi hakkında yepyeni bir spor animesi ile karşı karşıyayız. Güney Asya ülkelerinde oldukça popüler olan bu spor, özellikle Hindistan'da çok seviliyor. Rugby gibi temas sporu olan kabaddi, yedi kişilerden oluşan iki takımla oynanıyor. Amacı, karşı takımın oyuncularını ebelemek olan Burning Kabaddi, bir hayli heyecanlı bir spor dalı. Hajime Musashino'nun mangasından uyarlanan anime dizisinin yönetmenliğini Kazuya Ichikawa (The World Ends with You: The Animation) yapıyor. Senaryosunu Yuuko Kakihara'nın (Cells at Work!) yazdığı, müziklerini Ken Ito'nun (Hina Logic - from Luck & Logic) yaptığı, karakter tasarımlarını Mari Takada'nın (Bakugan: Armored Alliance) yaptığı Burning Kabaddi, TMS Entertainment Stüdyoları'nın (Akira, Detective Conan) elinden çıktı.
 


Burning Kabaddi'nin hikayesi, liseye yeni başlamış olan Tatsuya Yoigoshi üzerine yoğunlaşıyor. Eskiden futbol oynayan ve inanılmaz derecede başarılı olan ancak futboldan ve spor yapmaktan oldukça sıkılan Tatsuya, okulun kabaddi takımına girmesi için bir davet alır. Sıkıntıdan yapacak başka bir şey bulamayan ve antrenmanlardan birini izlemeye giden Tatsuya, sanki dövüş sanatlarına benzeyen bu ilginç spor müsabakasını izledikten sonra kabaddiye ilgi duymaya başlar. 2 Nisan'da yayınlanacak Burning Kabaddi, hem spor animelerini sevenler hem de dövüş sanatlarına ilgi duyanlar için biçilmiş kaftan. 2017 yılında erkek okurlar arasında Top-20 listesine giren manganın anime uyarlaması da merakla bekleniyor.