Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
10/01/2022

Shinobu Ohtaka'nın başarılı mangası Orient, anime dizi oldu

Shinobu Ohtaka'nın hem kaleme aldığı hem de illüstrasyonlarını Orient mangası, anime diziye uyarlandı. Japonya'nın iç savaşlar ile çalkalandığı Sengoku döneminde geçen Orient, tarih ile fantastik ögeleri birleştiriyor.

Shinobu Ohtaka'nın hem kaleme aldığı hem de illüstrasyonlarını çizdiği başarılı mangası Orient, anime diziye uyarlanıyor. A.C.G.T. stüdyolarından çıkan Orient'in yönetmenliğini High School DxD'den tanıdığımız Tetsuya Yanagisawa üstlenmiş. Dizinin senaryosu Mariko Kunisawa'nın zihninden çıkarken, karakter tasarımları Takahiro Kishida tarafından hazırlanmış. Orient'in müzikleri ise genellikle Street Fighter V gibi Capcom oyunlarının müziklerini yapan Hideyuki Fukasawa tarafından hazırlanmış. Orient'in konusu bir hayli ilgi çekici. Japonya'nın iç savaşlar ile çalkalandığı Sengoku döneminde geçen Orient, tarih ile fantastik ögeleri birleştirerek ortaya güzel bir ziyafet sunuyor.
 


Çocukluklarından beri samuray olup şeytanları kılıçtan geçirme hayalleri ile yanıp tutuşan Musashi ve Kojirou Kanemaki, 15 yaşına geldiklerinde dünya artık bambaşka bir yer olmuştur. İnsanlar şeytanlara saygı göstermeye hatta tapmaya başlamış, samuraylar ise dışlanıp bir köşeye atılmışlardır. Musashi, madende çalışır ve gizlice kılıç becerilerini geliştirmeye başlar. Direkt olarak samuray soyundan gelen Kojirou ise, arkadaşına verdiği sözü unutmuştur ancak Musashi'yi hayati bir tehlikeden kurtardıktan sonra fikri değişir. İkili samurayların yerle bir olmuş itibarını kurtarmak için yollara düşer. Geçmiş ile fantastik dünyaları birleştiren Orient, Crunchyroll ekranlarından 5 Ocak'tan itibaren izlenebilecek.