Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
20/12/2020

Sevilen manga serisi GinTama, anime film Gintama The Final ile veda ediyor

55 milyon kopya satışla en çok satan manga serilerinden biri olan Gintama, anime film Gintama The Final ile macerasına veda ediyor. Film, 8 Ocak’ta anime severlerle buluşacak.

Sevilen manga serisi GinTama, 367 bölüm süren dizisi (2006-2013) ve yedi filmin ardından şimdi de son filmi ile karşımızda. Hideaki Sorachi tarafından yaratılan ve 55 milyon kopya satışla en çok satan manga serilerinden biri olan Gintama, Haziran 2019’da yayın hayatına son vermişti. Serinin son yapımı olan Gintama The Final için karakter çizimleri üzerinden geçilerek güncellenmiş. Hatta Bandai Namco Pictures, yeni karakter dizaynları için manganın yaratıcısı Hideaki Sorachi ile çalışmış. Chizuru Miyawaki'nin senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı filmde karakterleri seslendirenler ise animeden tanıdığımız isimlerden oluşuyor. Gintoki Sakata'ya eşsiz sesini veren Tomokazu Sugita, Kagura ile bütünleşen Rie Kugimiya ve Shimura Shinpachi'yi sevdiren Daisuke Sakaguchi seslendirme kadrosundaki önemli isimler...
 


Gintama'nın dünyasını daha iyi anlamanız için biraz bu evrenden bahsedelim isterseniz. Japonya, Edo dönemindeyken Amanto adlı uzaylıların saldırısına uğrar. Dünyayı savunan samuraylar ne kadar iyi dövüşseler ve sonuçlar alsalar da lider Shogun uzaylıların gücünden korkarak teslim olur. Ardından kılıç taşımak artık suç olarak ilan edilir ve samurayların kılıçlarına el konur. Hükümet ise uzaylılar tarafından yönetilen kukla bir güç haline gelir. Hikaye, egzantirik bir samuray olan Gintoki üzerine yoğunlaşıyor. Ezik bir tip olan Shinpachi Shimura ve genç bir kız görünümündeki güçlü uzaylı Kagura ile tanışan Gintoki, kendi freelance işini kurmaya karar verir. Para için her türlü garip işi yapmaya hazır olan bu üçlünün birbirinden komik maceralarını anlatan Gintama, her bölümde farklı bir hikaye anlatıyor.8 Ocak’ta anime severlerle buluşacak Gintama The Final'ın konusu hakkında çok fazla detay olmasa da yayınlanan fragman, bazı ipuçları barındırıyor. Ana karakter Gintoki, pandemi yüzünden evde kaldığından ve işlerini yapamadığından şikayet ederken, Kagura ise zaten hiç iş yapmadığını söyler. Mangadaki dövüş sahnelerini canlandırmanın gerçekten yorucu olduğunu ve evde kalmaktan biraz da memnun olduğunu belirten Gintoki, çekimlerde maske takmak zorunda olduklarını ancak ellerinde sadece iki maske olduğunu söyler. Fragmanda bir an Gintoki ve Kagura, Shinpachi'nin maske takmadığını fark ederler ancak Kagura, Shinpachi'nin gözlüklerinin ona yeterli koruma sağladığını söyler. Gintama serisinin daha önce final yapacağı birçok kez duyurulduğu için fragman, “Bu sefer gerçekten final geliyor” denilerek bitirilmiş.