Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
09/07/2021

Romantik komedi mangası The Duke of Death and His Maid, anime dizi oldu

Yeni anime dizi arayanlara duyurulur. Koharu Inoue'nin romantik komedi mangası The Duke of Death and His Maid'in anime uyarlaması 4 Temmuz'da ekranlara teşrif etti.

Koharu Inoue'nin romantik komedi mangası The Duke of Death and His Maid, anime uyarlaması ile 4 Temmuz'da ekranlara teşrif etti. J.C. Staff stüdyolarında animasyonları yapılan dizinin yönetmenlik koltuğunda ise Yoshiki Yamakawa oturuyor. Hideki Shirane'nin senaryosunu yazdığı, Michiru Kuwabata'nın karakter tasarımları yaptığı dizinin müziklerini ise Gen Okuda ve Takeshi Watanabe ortaklaşa hazırlıyorlar. 2017'de çıktığı günden bu yana yayımlanan mangaları 12 ciltte toplanmış olan The Duke of Death and His Maid, shounen türü animeleri sevenleri etrafında toplayacak gibi gözüküyor.

 

 

The Duke of Death and His Maid'in hikayesi ise, merak uyandıran cinsten. Daha küçücük bir çocukken, kötü bir cadı tarafından lanetlenen Dük Bocchan'ın dokunduğu her canlı ölmektedir. Ailesinden uzaklaşmak zorunda kalan Dük, ormanın içlerinde bir köşke yerleşir ve unutulur gider. Ancak Dük tamamen yalnız değildir. Uşağı ve hizmetçisi Rob ve Alice ile yaşayan Dük, Alice'in ona sıcak davranması ve ilişkilerinin daha farklı bir boyut almasıyla üzerindeki laneti kaldırmanın yollarını aramaya başlar.