Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
02/02/2021

Pacific Rim: The Black, ilk fragmanıyla göz doldurdu

Pacific Rim serisi, şansını bu kez anime dizi formatında deneyecek. 4 Mart’ta Netflix'te izleyeceğimiz Pacific Rim: The Black, ilk fragmanıyla heyecan yaratmayı başardı.

Hollywood’un bir türlü pazarlamayı beceremediği ve iki filmiyle de gişede tatmin eden sonuçlar alamayan Pacific Rim serisi, şansını bu defa da animasyon dizi formatında deneyecek. Oscar ödüllü yönetmen Guillermo del Toro’nun 80’lerin Japon mecha anime serilerinden esinlenerek yarattığı Pacific Rim, Hollywood’da yaver gitmeyen şansını dizi piyasasında tersine döndürmeye çalışacak. Netflix’in ilk iki sezonuna onay verdiği Pacific Rim yapımı, ilk filmin öncesinde yaşanan olayları konu edinirken, filmlerle de dirsek temasında maceralar anlatmayı sürdürecek.
 4 Mart’ta Netflix'te izleyeceğimiz Pacific Rim animasyonda Autobotlar ve Decepticonlar arasındaki savaşının kökenine döneceğiz. Serinin adı Pacific Rim: The Black olacak. Dizi sorumluları olarak iki isim öne çıkıyor: Craig Kyle (Thor: Ragnarok) ve Greg Johnson (The Rocketeer TV serisi). Pacific Rim: The Black'in hikayesi Avustralya'da geçiyor. Kaiju adındaki dev canavarlar bu defa Avustralya kıtasını ele geçirmişlerdir. Taylor and Hayley adlı iki kardeşin yıkık dökük bir Jaeger bulmasıyla başlayan seri, kardeşlerin kaybolan ebeveynlerini aramalarını ve dünyayı kurtarmaya çalışmalarını anlatacak. Filmi izleyenler bilirler, Jaeger denen dev robotları kullanmak için duygusal bağları çok güçlü iki kişi gerekmektedir. İki insanın beynin sağ ve sol lobları görevini görerek robotu kontrol etmeleri ve bu bağın inanılmaz kuvvetli olması Jaeger'ların gücüne güç katmaktadır.
 


Pacific Rim: The Black, Legendary Entertainment ve Polygon Pictures (Godzilla: The Planet Eater) işbirliği ile hazırlandı. İlk paylaşılan görsellerde Taylor ve Hayley'i Jaeger'ın kokpitinde görmüştük. İkinci görselde ise daha önce görmediğimiz yeni ve görkemli bir Kaiju'yu inceleme fırsatı bulmuştuk.  Çizimler Netflix standartlarına uygun ve inanılmaz detaylı gözüküyorlar. Serinin konusu hakkında şimdilik elimizde detaylı bilgi yok. Fakat yayınlanan ilk fragmanda bizleri heyecanlı saatlerin beklediği de bir gerçek.