Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
05/07/2021

Ödüllü light novel The Detective is Already Dead, anime diziye uyarlandı

Ödüllü light novel The Detective is Already Dead, anime dizi olarak hayatına devam ediyor. Yaz sezonunun en heyecanla beklenen anime dizilerinden biri olan The Detective is Already Dead, 4 Temmuz'da başladı.

Yayımlandığı sene yani 2019'da, “15. MF Bunko J En İyi Çıkış Yapan Light Novel” ödülünü kazanan, Nigojū tarafından senaryosu yazılan ve çizimleri Umibōzu tarafından yapılan The Detective is Already Dead, anime diziye uyarlanıyor. ENGI Stüdyoları imzasını taşıyan; komedi, dram, romantik ögeleri bir arada bulunduran ve mistik bir havaya sahip olan The Detective is Already Dead'in yönetmenlik görevini Bleach ve Hellsing Ultimate dizilerinde animasyon yönetmenliği yapan Manabu Kurihara üstlenmiş. Dizinin senaryosu Deko Akao'nun ellerinden çıkarken, Yōsuke Itō da karakter tasarımlarına imza atmış.

 The Detective is Already Dead, Temmuz ayının en çok beklenen anime dizilerinden bir tanesi. Dizinin konusu ise, bir hayli ilginç. Kimizuka Kimihiko, tam anlamıyla bir bela mıknatısıdır. Yanlışlıkla uyuşturucu ticaretine şahit olmaktan tutun da suç mahalini bozmaya kadar istemeden başına bin bir bela açar. Yine bunun gibi garip bir durumla karşı karşıya iken, Siesta adındaki bir dedektif ile tanışır ve üç yıl boyunca inanılmaz olayları çözerler, ta ki Siesta'nın ölümüne kadar. Hayatına devam eden Kimizuka, bir gün ölen arkadaşı Siesta'ya aşırı benzemekte olan bir kızla tanışır ve sakinleşen hayatı tekrar hızlanmaya başlar. 4 Temmuz'da ekranlarda olacak olan The Detective is Already Dead, ilgimizi çekmeyi başardı bile.