Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
24/04/2021

Netflix animesi Eden'i bilim kurgu sevenler kaçırmasın!

Netflix'in ilk orijinal anime dizisi olan Eden, gelecekte "Eden Üç" adlı bir kentte sadece robotlar yaşadığı bir dünyada geçiyor. Projenin arkasında Fullmetal Alchemist: Brotherhood yönetmeni Yasuhiro Irie var.

Anime kategorisinde kütüphanesini her geçen genişleten Netflix için 27 Mayıs’ta ekrana gelecek Eden’in farklı bir yeri var. Bugüne kadar hep daha önce Japonya’da yayınlanmış animeleri ekrana getiren platform, Eden ile ilk kez her şeyiyle kendisine ait bir projeye imza atıyor. Eden’ın arkasında Fullmetal Alchemist: Brotherhood yönetmeni Yasuhiro Irie var. Anime dünyasının sevilen ismi, aynı zamanda dizinin dört bölümünü de yöneten kişi. Özellikle bilim kurgu türünden hoşlanan anime tutkunlarının kaçırmaması gereken Eden, bizleri günümüzden binlerce yıl sonra, "Eden Üç" adlı bir kentte sadece robotlar yaşadığı bir dünyaya götürecek.
 


Bu dünyada robotların efendisi olan insanoğlu uzun süre önce yok olmuştur. Rutin bir görev sırasında iki çiftçi robot, yaşam kapsülünün içindeki bir kız bebeğini yanlışlıkla uyandırır. İsimleri A37 ve E92 olan robotların yaptığı bu keşif, insanoğlunun yasaklı bir kadim efsaneden ibaret olduğuna dair öğrendikleri ve inandıkları her şeyi sorgulamalarına yol açar. O güne kadar insanların yasaklanmış bir mitten başka bir şey olmadığına inanan iki robot, bir anda gerçekliklerini sorgular. Yapabilecekleri tek şey ise, Sara isimli bu küçük kız çocuğunu yaşadıkları mekanik metropolden dışarı çıkarıp güvenli bir sığınakta büyütmeye başlamaktır.